Yeni Medya
Şimdi Okunuyor
WordPress’in En İyi 10 Eklentisi
3

WordPress’in eklenti sayfasında binlerce eklenti var ancak hangileri size daha uygun? İşte size yardımcı olacak WordPress’in en iyi 10 eklentisi

Wordpress’in en iyi 10 eklentisi

 • Akismet

  Eğer sitenizde istenmeyen spam yorumlarla karşılaşıyorsanız, spam yorumları engellemeye yarar.

 • Wordfence Security

         Sitenizi spam saldırılardan korumak için mutlaka olması gereken uygulamalardan biri olan Wordfence, 21 milyonu aşan indirme sayısına ulaşmıştır.

 • Yoast SEO

WordPresss’te en çok kullanılan SEO eklerinden biri olan Yoast kolay yönetilebilir olması ile avantaj sağlıyor.

 

 • WP Smush

Sitenizin yavaş açılmasının nedenlerinden biri de resimlerin yüksek boyutlu olmasıysa, Smush görsel boylarını otomatik olarak optimize eder.

 

 • Visual Composer

Sayfanızı istediğiniz gibi tasarlamak için kod bilmenize gerek yok, ücretli olan Visual Composer ile sitenizi tasarlayıp yayınlayabilirsiniz.

 

Siteniz bakımdayken, ziyaretçileriniz sizin özel olarak hazırladığınız geçici bakım sayfasını görürler. Eklentide arka planı, mesaj kutusunu, içeriğini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

 

 • Ninja Popups

Sayfanızda pop up (açılır pencere) açılmasını istiyorsanız Ninja Popups en iyi eklentilerden biri. Ziyaretçi sayfaya girdikten kaç saniye sonra açılacağını, kaç kere gösterilmesi gibi detayları ve daha fazlasını ayarlayabilirsiniz.

 

 • WP e-Commerce

WordPress siteniz üzerinden online satış yapmayı istiyorsanız 40 binin üzerinde indirme sayısına ulaşan WP e-Commerce size yardımcı olabilir. Diğrer WordPress Eklentilerine kolayca entegre olabilir, kullanımın videosunu izleyerek kolayca öğrenebilirsiniz.

 • Votio

Oylama eklentisi olan Votio’da sayfanızdaki içeriklere ziyaretçiler oy verebilir ve en çok oy alanı görebilirsiniz.

 

 • Easy Social Share

İçerikleriniz ne kadar çok sosyal medyaya paylaşılırsa, o kadar çok fazla kişiye ulaşırsınız. Bunun için içeriklerinize sosyal medya butonu koyarak kolayca paylaşılabilir. Easy Social Share’de butonlar otomatik olarak eklenir, tek tek buton eklemekle uğraşmazsınız. Ayrıca  hangi stillerde, hangi butonların nerede olacağına siz karar verebilirsiniz.

 

 

Özetle, pek çok uygulama arasından seçtiğim WordPress’in en iyi 10 eklentisi, WordPress kullanımızı kolaylaştırabilir, sitenizi koruyabilir ve daha fazla paylaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Melike Serttaş

Beykent Üniversitesi Yeni Medya öğrencisi
Sosyal Medya Uzmanı
Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Melike Serttaş
Beykent Üniversitesi Yeni Medya öğrencisi Sosyal Medya Uzmanı
3Yorumlar

Bir Cevap Yazın