Yeni Medya
Şimdi Okunuyor
WordPress İçin Hayat Kurtaran Ücretsiz Eklentiler
0

WordPress ile kurmuş olduğumuz web sitemizi biraz hareketlendirmek için bazı eklentilere ihtiyaç duyarız. Bu konuda WordPress’in bize sunduğu bir çok eklenti mevcut. Üstelik ücretsiz olarak kullanılan bu hayat kurtarıcı eklentiler sitemiz için oldukça faydalı olabiliyor. Şimdi bu eklentilere biraz göz atalım.

Güvenlik Eklentileri

Anti Spam: Web siteniz spam yorumlar tarafından kötü bir halde görünüyor ise Anti Spam eklentisi ile kolay bir şekilde bu dertten kurtulabilirsiniz. Üstelik site ziyaretçilerinden captcha kodu istemez. Yani site ziyaretçilerinin insan olup olmadığını anlamak için farklı teknolojik yollar kullanıyor.

Analiz Eklentileri

JetPack: WordPress sayfamızın tüm istatistik verilerini tek bir sayfada görüntülememize ve bu verilerin kontrol edilmesini sağlayan bir eklentidir. Kullanımı oldukça fazladır. Ayrıca subscription özelliğiyle kullanıcılar mail adresleriyle en son güncellenen konular hakkında bilgi sahibi olabilir.

Bağlantı Eklentileri

Click to Tweet: Bu eklenti ile siteyi ziyaret eden kişiler, beğendiği bir makaleyi, tek bir tuş ile Twitter’a gönderebilirler. Ayrıca kullanıcıların tweetleyeceği alanı siz oluşturabilirsiniz ve kolay bir şekilde paylaşım yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Sosyal Paylaşım Eklentileri

Floating Social Media Icon: Sosyal medya ikonlarını wordpress sayfanızın istediğiniz kısmına bu eklenti sayesinde ekleyebilirsiniz. Mouse ile üzerine gelindiğinde logolarında değişiklik olan bu ikonlar sayfa ile aşağı doğru da kayabilir.

Simplified Social Share: Bu eklenti sayesinde sayfanızda bulunan makaleleri 50’ den fazla sosyal medya platformunda paylaşabilirsiniz. Diğer eklentilerden farklı olarak bu eklenti, referans trafiklerini de kullanır. Bu sayede paylaşımınızın istatiksel verilerini ziyaretçilerinize sunabilirsiniz.

Üretkenlik Eklentileri

Photo Dropper: Makaleleriniz için içeriğinize uygun olarak görseller bulmamıza yardımcı olacak bir eklenti. Tarayıcıda görsel arayacak uzun vakitleriniz yoksa bu eklenti ile kısa yoldan üstelik kaliteli görsellere ulaşabilirsiniz.

CMS Page Tree View: Bu eklenti ile wordpress sayfanıza eklediğiniz eklentilerin hepsini hiyerarşik bir sırala içinde görebilirsiniz. Ayrıca sürükle ve bırak yöntemi ile rahatlıkla düzenleme yapabilirsiniz.

Editorial Calendar: WordPress sayfanızda yayınlanan tüm makalelere tek bir sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Size zaman kazandıracak olan bu uygulamayı sürükle ve bırak şeklinde rahatça kullanabilirsiniz.

Galeri Eklentisi

Envira Gallery

Envira Gallery eklentisi ile galerileriniz hızlıca yüklenir. WordPress panelinde Envira Gallery adında bir seçenek oluşur. Ekleyeceğiniz görsellerin küçük resim boyutları düzenlenebilir, animasyonlar eklenebilir. Oluşturduğunuz galeriler makalelerinize eklenebilir niteliktedir.

İsmihan Bahar Turgut

Bilişim, teknoloji ve sosyal medya merakıyla dijital medya uzmanlığı yolunda ilerlemeye çalışan bir Bilişim Teknolojileri Öğretmeni.
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
İsmihan Bahar Turgut
Bilişim, teknoloji ve sosyal medya merakıyla dijital medya uzmanlığı yolunda ilerlemeye çalışan bir Bilişim Teknolojileri Öğretmeni.

Bir Cevap Yazın