Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
YouTube İle Pazarlama Yapmanın Sırları
0

Diğer mecralarda olduğu gibi Youtube’da da pazarlama yapabilmek ve etkileşim sağlayabilmek mümkün. Çokça zamandır dijital dünyanın video pazarlama aktivitelerini devam ettirdiği en geniş ve en bilinen ağı olan Youtube; birçok ajansa ve markaya avantaj sağlıyor.

Doğru taktikler ve kurallar kullanıldığında Youtube ile pazarlamada başarı sağlamak oldukça kolay…

Influencer marketing konusunda sizleri en iyi temsil edecek kişileri ve fenomen pazarlaması konusunda en uygun şartları sizlere sunacak CCMediaHouse.com sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Öncelikle youtube ile influencer marketing için yüksek takipçili kişiler ile sizlerin reklamlarınızı ön planda tutarak en uygun şartlarda bu hizmeti CCMediaHouse ile tecrübe edebilirsiniz.

Video pazarlamanın etkisi küçümsenmemeli. Youtube şuanda sadece bir video ağı değil aynı zamanda çok fazla tercih edilen bir sosyal medya platformu. İnternet dünyasında en fazla video içeriğin paylaşıldığı düzenek. Diğer Facebook, Linkedln, Twitter gibi sosyal mecralarda istediğiniz videoyu paylaşarak yayılmanızda harika bir yöntem.

  • Peki, Youtube ile pazarlama konusunda daha fazla nasıl başarı elde edebiliriz?

Sektörden profesyonellerle görüşmeler yapın ve videolar yayınlayın…

 Videolarınız kısa ve çekici olsun

Yapılan İncelemelere göre insanların çoğu 10 saniye içinde videolarını kapatıyor. Yani 1 dakika içerisinde hedef kitlenizin neredeyse yarısından vazgeçiyorsunuz  🙂 Bu sebeple videonuzun başlangıcı ilgi çekici olmalıdır. Başarıyı elde etmek isterken videonun en iyi kısmı son saklanmamalıdır.

Pozitif İçerikler Paylaşın

En çok hangi duyguların paylaşıldığı içerikler incelendiğinde, en çok paylaşılan içeriklerin eğlenceli olduğunu görüyoruz. Mutluluk içeren paylaşımlar, üzüntü içeren içeriklere oranla çok daha fazla başarı elde ediyor. Videonun paylaşılabilir olması için izleyicileri etkileyebilmesi gerekiyor.

komik video

 Videoyu paylaştığınız zamana dikkat edin..

Videolarınızın başarıya ulaşmasını istiyorsanız, videolarınızın güncel ve taze olması gerekiyor. Hedef kitleniz arasında popüler olan konular hakkında paylaşım yaparak, videonuzun daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Hedef kitlenizle aynı şeyleri düşünüyor ve aynı şeyleri konuşuyorsanız bu sizin için büyük avantaj olacaktır.

Kendinizi de dahil edin..

Burada başarıya ulaşabilmek için etkileşim çok önemli. Hedef kitlenizle iletişim kurarak etkileşim sağlayabilirsiniz. Herkes önemsenmek ve dikkate alınmak ister. Oluşturduğunuz videolarda, insanların sorularını yanıtlamak için bir düzenek ayarlayarak videonuzun daha fazla dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz.

Videolarınızda bilgiler verin

Sahip olduğunuz hedef kitle, işleri ile ilgili sürekli bilgi arayışında oluyor. Videonuz bilgilendirirken aynı anda dikkat de çekebiliyorsa, başarılı oluyorsunuz demektir.

İnsanlar sizden esinlensinler..

İlham veren başlıklar ilgi görür. Videolarınızın paylaşılması için insanların videonuzdaki hikâyelerden etkilenmeleri gerekiyor. İnsanlar, kendilerine fikir veren hikâyeleri severler. Videolarınız ne kadar anlamlı olursa etkileşim sayısı da bir o kadar fazla olacaktır 🙂

Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Gülcan Gökalp

Bir Cevap Yazın