Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Daha İyi Bir YouTube Deneyimi İçin 4 İpucu:
1

İsteyerek ya da istemeyerek hayatımızın bir parçası haline gelen popüler video paylaşım ağı YouTube’da birçoğumuz çok ciddi vakit geçiriyoruz. Peki daha iyi bir Youtube Deneyimi sizce mümkün mü? Sık sık kendimizi videodan videoya atlarken bulduğumuz, “Dur, şunu da izleyeyim.” demekten kendimizi bir türlü alıkoyamadığımız bu platformda vaktimizi daha kaliteli geçirmek elbette mümkün. Kendi kendine açılan alakasız videolar, kimi zaman gereksiz reklamlar, ırkçı veya küfürlü yorumlar ne yazık ki çok sıkıcı bir hale gelebiliyor. Bazen de YouTube’u üretkenlik anlamında kullanmakta sorunlar yaşıyoruz. Lafı daha fazla uzatmadan, işte YouTube deneyiminizi iyileştirecek 4 ipucu:

1-) Daha İyi Bir Youtube Deneyimi İçin Yorumları Engelleyin:

Youtube’da video izlerken yer yer eğlenceli yorumlara rastlasak da yorumların çoğu ne yazık ki gereksiz ve sinir bozucu. Mozilla ya da Chrome kullanın farketmez, Adblock Plus ile yorumların ve daha fazlasının gözükmesini engelleyebilirsiniz.  Bu eklenti sayesinde ayrıca; sağ tarafta çıkan video önerilerini, videonun altındaki paylaşma seçeneklerini ve videodaki ek açıklamaları ister ayrı ayrı ister tamamen engelleyebilirsiniz. Yapmanız gereken youtube.adblockplus.me adresine girip size uygun seçeneği seçtikten sonra altındaki “add” düğmesine tıklamak.

Daha iyi bir YouTube deneyimi için 4 ipucu

 

2-) Youtube’da Otomatik Oynatmayı Kapatın:

Youtube’da bir video bittiğinde ilginizi çekmeyen, alakasız bir video otomatik olarak başlayabiliyor. Ya da biraz önce izlediğiniz videoya yorum yapmayı düşünürken veya videoyu tekrar izlemek istediğinizde işiniz uzayabiliyor. Neyse ki bu özelliği kapatmak çok basit. Videonun sağ alt köşesinden ayarlar kutucuğunu açtıktan sonra “Otomatik oynat”anahtarını kapatmanız yeterli. Artık Video bitince yeni bir tanesi başlamayacak.

Daha iyi bir YouTube deneyimi için 4 ipucu

 

3-) Youtube’da İzlediğiniz Videolardan Gif Oluşturun:

Web’de gezinirken ilgimizi çeken, eğlenceli giflere sık sık denk geliriz. “Acaba bu gifler nasıl yapılıyor?” diye de içimizden mutlaka geçirmişizdir. Aslında bunun oldukça basit bir yolu var: Youtube’da video izlerken adres çubuğuna gelin ve “www.“ ile “youtube” arasına “gif” yazıp Enter’a basın. Sonrasında gif yapmak istediğiniz aralığı seçip onaylayın ve “Create Gif” düğmesine tıklayın. Ayrıca oluşturacağınız gife sticker ekleyebilir, yazı yazabilir veya gifinizi efektlendirebilirsiniz.

Daha iyi bir YouTube deneyimi için 4 ipucu

 

4-) Youtube’da İzlediğiniz Klibi Mp3 Olarak İndirin:

Müzik dinlemek ve indirmek son zamanlarda yaygınlaşan akıllı telefon uygulamaları ve internet erişiminin hızlanmasıyla genelde online hale gelse de hala mp3 indirenlerimiz vardır. Youtube’dan izlediğiniz bir klibi sadece şarkı olarak kaydetmek istiyorsanız: www.fullrip.net adresine gidin, videonun URL’sini kutucuğa yapıştırın, kalite ayarını yapıp adlandırma bilgilerini düzenledikten sonra “Start Ripping” butonuna tıklayın. Tabi isterseniz video seçeneğini seçerek URL’nizi mp3 yerine video olarak da indirebilirsiniz. Tercih sizin.

Daha iyi bir YouTube deneyimi için 4 ipucu

 

 

 

 

Sinan Durak

Merhaba, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Teknoloji tutkunuyum ve oldukça meraklı biriyim. Dijital pazarlama alanında kendimi geliştiriyorum.
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Sinan Durak
Merhaba, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Teknoloji tutkunuyum ve oldukça meraklı biriyim. Dijital pazarlama alanında kendimi geliştiriyorum.
1Yorumlar

Bir Cevap Yazın