Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Twitter’ı Daha Verimli Kullanmak İçin İşinize Yarayacak Programlar
0

Bir microblog sitesi olan Twitter hem kişilerin hemde işletmelerin oldukça aktif olduğu sosyal platformlardan biridir. Gündemi takip etme, rakip analizi, şikayet yönetimi gibi özellikleriyle kullanıcılara ve işletmelere kolaylık sağlayan yanları vardır. Peki Twitter’ı daha verimli daha çok takipçi elde etmek ve tanınmak adına hangi ek programlardan faydalanabiliriz birlikte göz atalım.

 

1) TWEETDECK

Tweetdeck birden fazla Twitter hesabını tek bir panelden yönetmemize olanak sağlayan ücretsiz bir sistemdir. Daha çok şirketler tarafından birden fazla hesabı kontrol etmek için kullanılır. Tweetdeck, bir hesaptan çıkıp diğerine ve diğerlerine geçmek vakit kaybı olacağı için sizi bu kayıptan kurtarıyor.

Kullanımı oldukça basit ve işinizi kolaylaştırıcı niteliktedir. Basit arayüzü sayesinde, timeline takibi yapabilir, arama yapabilir, mentionları kontrol edebilir, mesajlarını okuyabilir daha bir çok işlem gerçekleştirebilirsiniz. Tweetdeck ulaşım adresi ise, https://www.tweetdeck.twitter.com Sisteme kendi kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

 

twetdeck-twitter-uygulamasi

2) ManageFlitter

Twitter üzerinden sizi veya yönettiğiniz hesapları takip etmeyen kişileri tespit etmek amacıyla kullanılan bir uygulamadır. Sosyal mecralarda tüm kullanıcıların ve işletmeler takipçilerinin fazla olmasına önem verir. Buna bağlı olarak karşılıklı takipleşmenin sonucu takipçi sayınız artık ancak bu karşılıklı takipleşmenin sonucunda sizi takip etmeyen kullanıcıları tek tek tespit etmek oldukça zordur. İşte ManageFlitter sayesinde bu işlemi kolayca yapıp sizi takip etmeyen kulanıcıları rahatlıkla takipten çıkabilirsiniz. Aynı zamana bu filtreleme sistemi ile Türk olmayan kullanıcıları bulma, fake hesapları yakalama, aktif olmayanları listeleme gibi işlemleri de kolayca yapmak mümkün.

manageflitter-twitter

 

ManageFlitter’ın üç tür üyeliği vardır.

1.      Freebie Üyelik: Ücretsizdir. Menüleri belli limitler dahilinde kullanabilirsiniz. Buna ek olarak günlük sadece 100 kişiyi takipten çıkabilirsiniz.

2.      Pro Üyelik: Aylık belli bir ücret karşılığında bu üyeliği satın alabilirsiniz. Bu üyelik tipinin takipçi bırakma limiti bulunmamaktadır. Günlük istediğiniz sayıda kullanıcıyı takipten çıkabilirsiniz. Birden fazla hesap yönetiminde farklı ücretlendirme uygulanıyor.

3.      Business Üyelik: B üyelik daha çok kurumsal şirketler için hazırlanmıştır. Diğer iki üyeliğe ek olarak bu üyelik tipinde analiz ve raporlama kısmı mevcuttur. Yine bu üyelik tipinde de birden fazla hesap yönetiminde farklı ücretlendirme uygulanıyor.

 

3) TWEEPİ     

Tweepi’de yine Twitter’da takipçi arttırmamıza fyda sağlayan uygulamalardan biridir. Ancak bu uygulamada takip edeceğimiz kullanıcıların özelliklerini filtreleyebiliyoruz. Böylece hedeflediğimiz kullanıcı kitlesine daha kolay ve kısa yoldan ulaşıyoruz. Diğer programlar gibi ücretli veya ücretsiz versiyonları mevcuttur.

twitter-tweepi-uygulaması

Tweepi’ye Twitter kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Ancak aşina olmadığınız bazı Tweepi terimlerinden bahsetmekte fayda var; Flush sizin takip ettiğiniz fakat sizi takip etmeyen kullanıcıları gösterir. Reciprocate sizi takip eden fakat sizin takip etmediğiniz kullanıcıları, Cleanup tüm takipçilerinizi listeler ve dilediğinizi silebilirsiniz.

twaitter-uygulamasi-tweepi

4) UNTWEEPS

Twitter hesabınızda aktif olmayan kullanıcıları tek tek kontrol etmeniz mümkün ancak sizin için oldukça zor ve zaman kaybı veren bir işlem olacaktır. Untweeps uygulaması sizin yerinize bu kullanıcıları tespit ediyor.  Size sadece takipten çıkma kısmı kalıyor!

untweeps-twitter-uygulaması

 

Eğer kişisel hesabınız veya işletmeniz adına Twitter hesabınız varsa yukarıda bahsettiğimiz uygulamalarla Tweetlerinizi daha kolay kontrol edebilecek, takibe takip uygulamarıyla daha çok kişinin sizlere ulaşmasını sağlayacak ve sizi takip etmeyen kullanıcıları vakit kaybetmeden oldukça kolay bir şekilde takipten çıkabileceksiniz. Böylelikle Twitter’dan daha fazla verim almaya başlayacaksınız.

Aysin Şeker

2016 yılında İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olduktan sonra Dijital Medya Uzmanlığı alanında eğitimine devam etmiştir. Şu anda Viravira adlı şirkette Dijital Medya Uzmanı olarak çalışmaktadır

Latest posts by Aysin Şeker (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Aysin Şeker
2016 yılında İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olduktan sonra Dijital Medya Uzmanlığı alanında eğitimine devam etmiştir. Şu anda Viravira adlı şirkette Dijital Medya Uzmanı olarak çalışmaktadır

Bir Cevap Yazın