Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Twitter’da Organik Takipçi Artırmanın 6 Altın Kuralı
1

Twitter, sosyal medya mecrasında MikroBlog diyebileceğimiz en güncel haberlerle karşımızda bulunan bir platformdur.Sosyal medya kullanımının artmasıyla beraber çeşitli sitelerden takipçi sayısı artırma gibi özellikler sunulmaya başlandı. Eğer bir markaysak veya ismimizi duyurmak istiyorsak gerçek takipçilerle daha popüler olup takipçi kitlemizi artırıp, like sayılarımızı yükseltmemiz mümkündür.

Gerçek takipçiden bahsedelim şimdi de, eğer takipçi satın alıyorsanız bilin ki bunlar ölü takipçiler olacaktır ve bir müddet sonra eskiye dönerek, ilk başladığınız gün kadar az takipçiniz kalabilme olasılığınız oldukça yüksek olacaktır. Bu nedenle gerçek odaklı olmalıyız.

Gerçek hesaplarla, gerçek insanlarla takipleşiyor olmamız gerekiyor. Tabi gerçek takipçi isterken bizim de gerçek amaçlı bir Twitter hesabımız olmalı ki kişiler de karşılıklı takip ettiklerinde aynı düşüncelere sahip olmasın. Sadece isimle bitmiyor kaliteli bir profil fotoğrafı şart!

1)Kalite

Hedef kitlelere uygun bir kaliteniz olmalıdır. Hangi alanda uzmanlaştıysanız o alanın en kaliteli ve etkili tweetleri atmalısınız. Ayrıca aynı alandan başka kişilerin tweetlerini de retweet edin.

2)Sorulara Cevap Verin

Eğer bir markaya sahipseniz ve takipçileriniz size soru sorduğunda mutlaka cevap vermelisiniz ki takipçileriniz markanızı ne kadar önemsediğinizi anlasın. Soruları yanıtsız bırakırsanız takipçi kitlenizde azalmalar meydana geldiğini göreceksiniz.Bunun yanında iyi, kötü bütün yorumlara da cevap versek hiç fena olmaz çünkü işimize yarayacak. 😉

3)İlginç Olun

Mutlaka bir ilginç yanınız olmalı ki sizi merak etmeliler. Şok edici etkiler yaratmalısınız. 

4)Komik Olun

Ara ara fıkra vs şakalar paylaşmanız sizi komik yapacaktır. Güldürmek önemli 🙂 tabi ki ara sıra yapın güldürmeyi ağırlıklı olarak gerçekçi paylaşımlarda bulunmaya özen göstermelisiniz.

5)Takipçilerinizle Paylaşımlarınızı Artırmalısınız

Ürünler ya da hizmetler hakkında mini raporlar paylaşın. Önerilerinizi ve tavsiyelerini paylaşın onun yanın da takipçilerinizden öneri ve tavsiyeler isteyin. Müşterilerinizin ürününüzü nasıl kullandığını anlatın, yorumları paylaşın.

6)Etkinlik Oluşturun

Etkinlik oluşturun ve takipçilerinizi düzenlediğiniz etkinliklere davet edin. Sizi tanımalarını sağlayın. Girişimlerinize ortak ayarlayın aynı alanda uzman kişilerle birlikte etkinlikler yapmanız etkili olacaktır.

 

Tüm bunları okuduktan sonra hala sahte takipçi satın almayı düşünüyorsanız kazanmaktan çok kaybettireceğini bir kez daha düşünün. Sadece kısa süreli olarak çok takipçiniz olduğunu görmenizi sağlar. Gerçek takipçiler için 6 adımdan oluşan tavsiyeleri uygulamaya başlayalım, böylelikle takipçilerimizin hızla arttığını göreceksiniz.

 

Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Pınar Çavdar
1Yorumlar

Bir Cevap Yazın