Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
“Tweepi” Ne işe yarar? Nasıl kullanılır?
0

Twitter’da yazıp çizdiklerinizin geniş kitlelere ulaşmasını istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey takipçi sayınızı artırmaktır. Tabi bu artışı gerçekleştirirken sizi takip eden hesapların mümkün olduğunca gerçek kişiler olmasına ve aktif hesaplar olmasına dikkat etmek gerekiyor. Aksi durumda bir sürü bot veya yumurta hesapla baş başa kalırsınız. Kendiniz çalıp kendiniz oynamak istemiyorsanız Twitter takipçi artırım araçlarından destek almanız gerekiyor. Şimdi gelelim bu araçlardan biri olan Tweepi’nin faydalarına…

Önemli Not

Programda takipçi artırımı yapmadan önce, işlemi yapacağınız hesabın aktif olması gerektiğini unutmayın. Tweepi kullanımından bir hafta önce her gün 5-10 adet tweet atın. Çünkü Twitter birden bire bir sürü insanı takip etmeye başladığınızda hesabınızı şüpheli işlem ihtimaline karşı kilitleyebiliyor.

Temel Bilgiler

Tweepi’yi etkin bir şekilde kullanmak için aylık ücret ödemek gerekiyor. Ücretsiz kullanmak isterseniz sistem size kısıtlamalar getiriyor. Ücretsiz olarak sadece “Follow” sistemini günlük 100 limite bağlı olarak kullanabiliyorsunuz. Sistemin nasıl çalıştığına gelecek olursak; uygulamayı kullanmak istediğiniz twitter hesabınızı şifre ve kullanıcı adını girerek açmalısınız. Sonra yan sekmede www.tweepi.com yazıp programın ana sayfasında bulunan “login” tuşuna basarak Twitter hesabınızı uygulamaya entegre ediyorsunuz. Program kullanıma hazır hale geldi. Artık işleme başlayabilirsiniz.

Gerçek ve Aktif Kullanıcılara Ulaşmak… İşte Bütün Mesele Bu

Takipçi Bulma

Takipçi sayınızı artırmak için “Follow Tools” sekmesine basın ve “By @user’s followers” tıklayın. Takipçilerini takibe alacağınız hesabın popüler, aktif ve takipçi sayısını mümkün olduğunca gerçek kişilerden oluşan bir hesap olmasına dikkat etmelisiniz. Hedefinizde olan hesabın kullanıcı adını başında “@” ile birlikte yazıp “search” sekmesine basın. Hesabı takip edenleri görüp hemen “Follow” tuşuna basmayın. İlk önce kriterleri belirleyerek filtre oluşturmalısınız. Çünkü mümkün olduğunca bot, yumurta ve aktif olmayan hesaplardan takip edeceğiniz hesapları ayıklamalısınız. Birçok kriter olsa da temel olan üç kriter sizi bahsettiğim sahte hesaplardan kurtarmaya yardımcı olacaktır.

Ayarlar

  • Profil fotoğrafı olanlar

  • Son tweeti 7 günden eski olmayanlar

  • Takipçi sayısı 100’den fazla olanlar

Bu üç kriter sizi en azından yumurta hesaplardan kurtaracaktır.

Herşey Para mı? Yöntemini Biliyorsanız Değil

Ücret ödemeden Twitter hesabınızı biraz daha etkin kullanmak isterseniz; Tweepi ile birlikte ManageFlitter uygulamasını kullanabilirsiniz. Twitter hesabınızı uygulamaya entegre etmek için öncelikli olarak Twitter hesabını yan sekmede açmanız gerekiyor. Ücretsiz kullanımda ManageFlitter size sadece “Unfollow” imkanı tanıyor. Tabi Unfollow işlemini yaparken yine filtreler devreye giriyor.  Sizi takip etmeyenleri ve profil fotoğrafı olmayanların “Unfollow” yaparak hesabınızı bot ve yumurtalardan kurtarmış olursunuz.

 

Sonuç olarak Tweepi, filtreleri doğru kullandığınız takdirde hesabınıza gerçek ve aktif takipçiler getirmeye yardımcı olacak bir uygulamadır. Eğer hesabınızda özgün, komik veya öğretici Tweet’ler atıyorsanız bu uygulama ile çok daha süratli takipçi elde edebilirsiniz.

 

Takip Et

Mustafa Cecan

Co-Founder at Medyaka Dijital Ajans
Medya ve İletişim Sistemleri Mezunu | Halkla İlişkiler Uzmanı | Grafiker | Fotoğrafçı | Medyaka Dijital Ajans Kurucu Ortağı
Takip Et
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Mustafa Cecan
Medya ve İletişim Sistemleri Mezunu | Halkla İlişkiler Uzmanı | Grafiker | Fotoğrafçı | Medyaka Dijital Ajans Kurucu Ortağı

Bir Cevap Yazın