Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Tinder En İyi 15 İOS uygulamasından biri oldu
0

Pew Research Center’de yapılan bir araştırmaya göre son iki yılda ABD’de flört aplikasyonlarına ilgi üçe katlandı. Uygulama analitiği şirketi Applause tarafından 97 flört uygulamasının kullanıcı beklentisini karşılama oranına göre 2000 App Store ve Google Play Store incelenerek en popüler 11 flört uygulaması belirlendi.

Bu listede Bubble, Coffee Meets Bagel, Happn ve ilk sıraya yerleşen OkCupid tarafından geriye bırakılarak 5. Sıraya yerleşen Tinder bünyesine birkaç yeni özellik ekledi.

 

Eylül itibariyle Tinder, App Store’nin en çok indirilen programı kategorisine girdi. App Store’deki bu başarı, kullanıcıların sayfayı kaydırmadan onları kimin beğendiğini görmelerini sağlayan Tinder Gold ve diğer premium özellikleirnin piyasaya girmesiyle alakalı olabilir.

Tinder’in kullanıcılardan para kazanma süreci 2015’te Tinder Plus’un görücüye çıkmasıyla başladı. Öncelikle hatırlatalım, Tinder’de sağa kaydırmak profili çekici bulmak, sola kaydırmak ise tam tersi anlamına geliyordu.

Tinder plus, kullanıcıların yanlışlıkla sola kaydırdıkları kullanıcıları tekrar bulmalarını sağlayan bir değişiklik ve “Pasaport” özelliği ile kullanıcılara kendi coğrafi bölgeleri dışında arama yapma imkanı vererek epey ilgi çekti.

 

Tinder’in yükselişindeki bir diğer etken, reklam özelliği sunma gibi yeni gelir modelleri eklemesinde de olabilir. Bununla beraber Super Like ve Tinder Boost gibi a la kart ödeme seçenekleri de sunmakta.

Super Like özelliği ile kullanıcı çok beğendiği bir profili sağa kaydırmadan önce mavi bir yıldızla işaretleyebilirken, Tinder Boost ile de bir sürü diğer kullanıcının önüne geçme şansını elde ediyorsunuz.

“Bay Gergedan, nesliniz tükenmek üzere olduğundan acilen Tinder Boost kullanmalısınız!”

 

Ağustos boyunca Tinder Gold, çeşitli pazarlarda test hâlindeyken piyasaya sürüldü ve arzı endam etmesinden sadece bir gün sonra App Store’de en çok indirilenler kategorisinde yerini aldı.

Uygulama analitik ve market veri analizlerini sunan App Annie’ye göre flört uygulamaları, video ve ücretsiz müzik uygulamaları ile birlikte iOS gelirlerinde en iyi 15 uygulamadan biri. Analitik servislerinin özellikle belirttiği konulardan biri de, Tinder’in 2017 boyunca günlük gelir bakımından en iyi 15 iOS uygulamasından biri olması. Böylelikle Tinder geçtiğimiz iki ayda ilk 10’a tutunuyor.

 

Esra Sapar

Cam sildiği gazete de dahil, eline geçen her şeyi okur. Edebiyat, dil, blogging, bilimkurgu, teknoloji, futurizm ve başlıca ilgi alanları.
Macarca, Rusça, Lehçe, Japonca, İtalyanca, İspanyolca, Almanca, Arapça, Kürtçe, Korece seni seviyorum demeyi bilmektedir.İngilizce öğretmenliği ve çevirmenlik yapmakta, websitelere içerik hazırlamaktadır.
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Esra Sapar
Cam sildiği gazete de dahil, eline geçen her şeyi okur. Edebiyat, dil, blogging, bilimkurgu, teknoloji, futurizm ve başlıca ilgi alanları. Macarca, Rusça, Lehçe, Japonca, İtalyanca, İspanyolca, Almanca, Arapça, Kürtçe, Korece seni seviyorum demeyi bilmektedir. İngilizce öğretmenliği ve çevirmenlik yapmakta, websitelere içerik hazırlamaktadır.

Bir Cevap Yazın