Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Sosyal Medyada Fayda Maliyet Hesabı
0

Sosyal medya çok hızlı bir şekilde gelişerek ve iletişim biçimini çok hızlı bir şekilde değiştirerek geleneksel medyanın pabucunu dama atmasına neden oldu.Markaların sosyal medya reklamlarını seçme sebeplerini  inceleyelim.

1-Ölçülebilir Olması

Televizyon,gazete,radyo ve dergi reklamlarının net olarak kaç kişiye eriştiğini tespit etmek mümkün  olmadığından sosyal medya da verilen reklamların kaç kişiye ulaştığını ve kaç kişinin tıklayıp, kaç kişinin görüntülediği ölçülebiliyor.

2-Hızlı Olması

Sosyal medyada reklamlar saatlik,günlük,haftalık ve aylık olarak verilebiliyor.Örneğin bir markanın yarın yapacağı kampanyası için bugünden reklam verip, kampanyaya başlamadan kısa bir süre içerinde on binlerce kişiye erişebilir ve markanıza daha fazla fayda sağlayabilirsiniz.

sosyal medya yükselişi

3-Düşük Maliyetli Olması

Reklamların her zaman düşük maliyetli olması sebebiyle küçük bir bütçe ile yüz binlerce kişiye erişilebiliyor.Özellikle yüksek maliyet sebebiyle TV reklamları veremeyen küçük ölçekli markalar sosyal medya reklamları ile çok kişiye erişim sağlayabiliyorlar.

4-Müşteri İlişkileri

Müşteri İlişkileri Yönetimi dediğimiz yapı yavaş yavaş Sosyal Müşteri İlişkileri Yönetimi halini almaya başladı. Çağrı merkezini arayarak haftalarca çözmeye çalıştığınız bir problemi artık tek bir tweetle kolayca çözebiliyorsunuz.Sorunları hızlı çözebilmek müşteri geri dönüşlerinde muhakkak pozitif yönde olmakla birlikte markanız için de olumlu görüş kazandırıyor.

Kısacası firmanızın internet yüzünde sürekli bir pazarlama stratejisi uygulanır. Amaç yeni müşteriler ve yeni trafiklerin gelmesini sağlamaktır. Yukarıda belirttiğim sebepleri de göz önünde bulundurduğumuzda bu stratejiler üzerinden gitmek markanıza fayda sağlayacaktır.

Selen Karakaş

Sosyal Medya Uzmanı,Ilgın Boya Muhasebe ve Finans Sorumlusu
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Selen Karakaş
Sosyal Medya Uzmanı,Ilgın Boya Muhasebe ve Finans Sorumlusu

Bir Cevap Yazın