Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Sosyal Medya Hesaplarında Verified Çılgınlığı
0

Sosyal medya platformlarında son dönemde sıkça gördüğünüz mavi tikli hesaplar yani Verified Account olarak adlandırılmış onaylanmış hesap rüzgarındaki avantajları inceleyecek olursanız; öncelikle Instagram, Twitter ve Facebook gibi hesaplardaki değişiklikler ne olur onlara bakmalısınız. Şunu eklemeliyiz ki WhatsApp’ taki mavi tikle bir benzerliklerinin olmayışı kafanızı karıştırmasın. 🙂

Bu olayı genelde ünlülerde, resmi sayfalarda ve global hesaplarda daha sık görüyorsunuz. Tanınan bir kişinin profilini ararken onaylanmış yani doğrulanmış hesaplar arama butonlarında en üstte çıkar bu Verified Account avantajlarından biridir. Hesabınızın güvenilirliğini artırdığını da söylemeden geçemeyiz. Çünkü onaylanmış hesaplar hiç bir şekilde başkaları tarafından ele geçirilemez. 

Instagram profilinizde adınızın yanında mavi tik olması hesabınızın onaylanmış hesap olduğunu gösterir. Böylelikle sahte hesaplara karşı güvenilirliğinizi ortaya koyarsınız.

  • Gelelim Instagram hesabınızı nasıl onaylayacağınıza, eğer tanınmış biri iseniz Instagram yetkilileri ile mail yolula hesabınızı onaylatmanız mümkün. Fakat zannedildiği kadar kolay değil bu yolla hesabınızın onaylanmama olasılığı oldukça yüksek olacaktır. Belki bir diğer yol olarak güvenilir bir ajans seçip ajanstan yardım alabilirsiniz. Şunu unutmayın hiç bir hesap onaylanırken şifre gerekmez eğer bir ajans şifrenizi istiyorsa şifrenizi paylaşmayınız!

Başta da söylendiği gibi ünlü bir kişi veya resmi bir sayfa olmalısınız ki hesabınızın onaylanma olasılığı yüksek olsun. Onaylanmış hesap herkesin sahip olacağı bir ayrıcalık değildir.

  1. Eğer bu şekilde bir Instagram sayfası değilseniz öncelikle tüm hesaplarınızı (Facebook, Twitter) Instagram’ a bağlamanız gerekir. Bu adım onaylanmış hesap için başlıca yapmanız gereken bir adımdır. Bunların yanında takipçi sayınızın ve etkileşiminizin fazla oluşu süreci hızlandıracaktır.
  2. Twitter ile benzer bir yönü mutlaka bir yerel gazetede yazınızın olmasıdır ve popüler oluşunuz da şansınızı çok daha artıracaktır.
  3. Son olarak sahte takipçili hesapların onaylanma olasılığı çok düşük olduğu için gerçek takipçili bir hesabınızın olması gerektiğidir.

Aslında tüm hesaplar olan avantajların aynılarını kapsıyor. Twitter tarafından doğrulanmış olmak sizi dijital marketingde bir adım öne çıkarıyor. Adım adım onaylanmış Twitter hesabı olmak için neler yapmanız gerekiyor bir de bunlara göz atın;

  1. Mutlaka profil resminizi, kapak fotoğrafınızı, kişisel bilgilerinizi, internet sitenizi ve biyografinizi eklemelisiniz.
  2. Twitter hesabınızın herkese açık olduğundan emin olun.
  3. Telefon numaranızı SMS ile doğruladıktan sonra e-mailinizi onaylayın.
  4. Son olarak Twitter doğrulama formunu ziyaret etmek için buraya tıklayın.

Tabi eğer bunları kişisel bir profil için yapıyorsanız pasaport veya kimliğinizin bir kopyasına ihtiyacınız olacaktır. Aldığınız onaylanma işinizde yeni bir prestij kazanmanızı sağlayacaktır.

Yine eğer Facebook profilimizi onaylanmış profil yaptığımızda sayfamızı güvenilir bir hale getirmiş oluyoruz. Normal şartlarda bu işlemi Facebook’ un yardım merkezi üzerinden yapabilirsiniz. Belirlenmiş kriterleri vardır. Sayfanızın belli bir kitleye ulaşmış olması ve günlük erişim istatistiklerinin belli bir noktada olması gerekmektedir.

Ancak ne yazık ki Facebook sayfa onaylatma işlemi yurtdışındaki gibi ülkemizde kullanılamıyor. Böyle bir desteğe ihtiyacınız varsa mail adresi üzerinden veya iletişim bölümünden gerekli desteği alabilirsiniz.

 

 

Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Pınar Çavdar

Bir Cevap Yazın