Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Sosyal Medya Görselleri İçin Kullanabileceğiniz Ücretsiz 10 Görsel Sitesi
0

Sosyal medya hesapları ve siteler için görseller olmazsa olmazımız fakat ücretli olan görselleri kullanmak bir süre sonra bizi zorlayabilir. Bunun için bazı siteler ücretsiz bir şekilde görsellerini bizimle paylaşabiliyor. Sosyal medya görselleri için kullanabileceğiniz ücretsiz görsel sitelerine bir göz atalım.

1)Pixabay

İstediğimiz anahtar kelime ile arama yaparak çok rahat bir şekilde görsel bulabileceğimiz bir site. Orta boy görseller için üye olmanıza gerek yok ama büyük boy görseller için üye olmanız gerekiyor.

Ücretsiz görsel sitesi pixabay2)Flickr

Bu sitedeki ücretsiz fotoğrafları kullanabilirsiniz. Ayrıca sizde bu siteye fotoğraf yükleyerek onları düzenleyebilir arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu siteye bir Yahoo hesabı ile kayıt olabilirsiniz. Buradan fotoğraf indirirken dikkat etmeniz gereken küçük bir ayrıntı var. İndirdiğiniz fotoğrafın sahibini bu fotoğrafı paylaşırken kaynak olarak belirtmeniz gerekmektedir. Fotoğrafın üzerine o kişinin veya kurumun adını yazmanız yeterli olacaktır. Bunu yaptığınız takdirde görselleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Ücretsiz görsel sitesi flickr

3)Picjumbo

Arama fonksiyonu olmayan sadece kategorilerden oluşan bir görsel paylaşım sitesi. Kullanımı gayet basit, sitede ücretsiz görseller mevcut.

Ücretsiz görsel sitesi picjumbo

4)Snapwire Snaps

Snapwire şirketi tarafından yürütülen bir Tumblr blogudur. Ücretsiz ama lisanslı fotoğraflar mevcuttur. Her hafta 7 kaliteli görsel siteye eklenir ve ücretsiz olarak kullanılabilir.

Ücretsiz görsel sitesi snapwiresnaps5)Getrefe

Alışılagelmişin dışında ve kreatif fotoğraflara ihtiyacınız varsa bu siteyi kullanabilirsiniz. İçerisinde yer alan tüm fotoğrafları dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Ücretsiz görsel sitesi getrefe

6)Digcolor

Geniş veri tabanı, kaliteli ve ücretsiz görseller için bu siteyi kullanabilirsiniz.

7)Free İmage

350 binden fazla görselin bulunduğu bir site.

 

Ücretsiz görsel sitesi freeimages8)Canva

Hazır görseller kullanmak yerine kendi görselinizi oluşturmak isterseniz Canva bu konuda size gerçekten yardımcı olabilecek bir araç. Kolayca tasarımlar yapabilirsiniz üstelik Canva’nın ücretsiz kütüphanesinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz bilgisayarınızdan yüklediğiniz fotoğraflar üzerinde de tasarımlar yaparak muhteşem görseller hazırlayabilirsiniz. Facebook, Google+ veya E-mail ile kayıt olabilirsiniz.

Ücretsiz görsel sitesi canva

9)Dreamstime

Sürekli güncellenen ve ücretsiz görsellerin kullanılabileceği bir site.

Ücretsiz görsel sitesi dreamstime

10)Stockvault

Fotoğrafçılık ve tasarım alanında eğitim alan öğrencilerin kendi çalışmalarını paylaştığı, görsel içeriklerin bulunduğu bir site.

Ücretsiz görsel sitesi stockvault

 

 

 

 

 

 

İsmihan Bahar Turgut

Bilişim, teknoloji ve sosyal medya merakıyla dijital medya uzmanlığı yolunda ilerlemeye çalışan bir Bilişim Teknolojileri Öğretmeni.
Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
İsmihan Bahar Turgut
Bilişim, teknoloji ve sosyal medya merakıyla dijital medya uzmanlığı yolunda ilerlemeye çalışan bir Bilişim Teknolojileri Öğretmeni.

Bir Cevap Yazın