Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Son Zamanların En İyi Sosyal Medya Kampanyaları
0

Çağımızda sosyal medyanın kitleler üzerinde yadsınamaz bir gücü mevcut. Sosyal medya kampanyaları bu güçten destek alarak birbirinden renkli ve aktif içerikleri bir araya getirerek kitlelere gerekli mesajları eğlenceli bir yolla ulaştırabiliyor. Son zamanların birbirinden etkileyici sosyal medya kampanyalarını derledik ve çoğu markaların bu güçten ne şekilde faydalandığını hep birlikte göreceğiz.

1) Always #LikeAGirl

Always’e ait bu kampanya, toplumun cinsiyetçi yaklaşımını kırıp aslında hayatımıza giren belli kalıpların tekrar anlam kazanmasını amaçlıyor.Bu viral video 3 dakikadan uzun fakat ilk yayınlandığı dönemde 44 milyonun üzerinde izleyici kitlesine ulaşarak çıtaları biraz yükseltti.

2) Samsung Viral Reklamı Selfie

Samsun Viral Reklamı

İlk olarak Akademi ödüllerinde çekilmiş olan bu selfie Ellen DeGeners tarafından Twitter üzerinden paylaşınca dünya genelinde hala etkisi devam eden bir akım oluştu. Hatta üzerine çılgınca icatlar yapıldı selfie çubukları gibi tabi daha sonra bu fotoğrafın Samsung’un bir viral reklamı için çekildiği ortaya çıktı.

3) Dove Real Beauty

Dove, Gerçek Güzellik kampanyası 2004 yılında başlamış olup aralıklar devam eden bir sürece sahip çok etkili ve anlamlı kampanyalara imza atmışlardır bu süreçte. Ama en son 2013 yıllında yapılan  ”Gerçek Güzellik Çizimleri” virali kısa sürede milyonlarca izleyiciye ulaşıp büyük bir yankı uyandırarak başarılı bir kampanya olmuştur. Viral online mecralarda yayınlandığı dönemde 114 milyondan fazla görüntülendi ve 3.74 milyon defa paylaşıldı, 110 ülkede 25 dilde yayınlandı, 4 milyarın üstünde etkileşim aldı.

4) ASL Ice Bucket Challenge Kampanyası

Amyotrofik Lateral Skleroz (ALS) hastalığına dikkat çekmek amaçlı başlatılan bir kampanyaydı. ALS derneği için bağış toplamayı amaçlayan bu kampanya 2014 yazında bütün dünyayı kasıp kavurdu. Bir kova buz kampanyası bir çok online mecralarda kitleler tarafından yoğun ilgi görerek en iyi sosyal medya kampanyaları listemizde yerini aldı.

Zuhal Circi

Yeni mezun bir reklamcı, kendiyle barışık, hayvan dostu, kendi halinde biri.

Latest posts by Zuhal Circi (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Zuhal Circi
Yeni mezun bir reklamcı, kendiyle barışık, hayvan dostu, kendi halinde biri.

Bir Cevap Yazın