Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Snapchat’te E-ticaret Dönemi mi Başlıyor?
0

Sosyal ağlarda en popüler uygulamaların başında gelen ve oldukça genç bir kullanıcı kitlesine sahip olan “Snapchat” geçen hafta ismini “Snap Inc” olarak değiştirdi. Bu gelişmelere ek olarak firma, 10 saniyeye kadar video kaydetme özelliğine sahip olan “Spectacles” adında yeni gözlüklerini tanıtarak donanım işine girdiğini duyurarak büyük bir değişikliğe gitmişti. Ancak Snapchat’te ki değişmeler ve gelişmeler bununla sınırlı değil.

 

Artık Snapchat Üzerinden Alışveriş Dönemi Başlıyor

 

Gerek farklı özellikleriyle gerek filtreleriyle kısa sürede gençler arasında popüler bir uygulama haline gelen Snapchat yeniliklerle kullanıcılarının karşısına çıkmayı seviyor. Genç kitle arasında oldukça yaygınlaşan uygulama yeni bir değişiklikle E-Ticaret sektörüne girmeye hazırlanıyor. Springer adlı firma ile görüşmeleri devam eden Snapchat’in kullanıcılarına yakın bir zamanda köklü bir değişiklik gerçekleştireceğinin bilgisini verdi. Joanna Coles ise Recode’ye yaptığı açıklamada Snapchat’in E-Ticaret sektörüne dönüşmesi yönünde çalışmalarının olduğunu belirtti.

 

Snapchat’te E-Ticaret Devrinin İlk Adımları

 

Snapchat son zamanlarda E-Ticaret devrine atılacağının, Snapchat kullanıcılarının birbirine para göndermesini sağlayan “Snapcash” adlı uygulamayla sinyallerini vermekteydi. Springer isimli alışveriş uygulamasının da Snapchat’le sürekli olarak iletişim halinde olduğu göz önüne alınırsa yakında Snapchat’te E-Ticaret devri başlayacak gibi gözüküyor. Öyle ki artık Snapchat kullanıcıları “Discovery” bölümünde gördüğü ürünün yanında satın al butonu ile satın alabilecek. Öncesinde birçok moda markasıyla anlaşan Snapchat “Springer” adlı uygulamayı kullanarak kullanıcıların “Discovery” kısmında gördükleri çanta, elbise vb. ürünleri satın almasına olanak tanıyacak. Dünya çapında özellikle gençler arasında gittikçe artan bir kullanıcı kitlesine sahip olan firmanın E-Ticaret sektöründe büyük bir yankı uyandıracağı kesin gibi gözükmesinin yanı sıra alışverişte az zaman harcamak isteyenler tarafından oldukça tutulur bir hale gelecek gibi gözüküyor.

 

Aysin Şeker

2016 yılında İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olduktan sonra Dijital Medya Uzmanlığı alanında eğitimine devam etmiştir. Şu anda Viravira adlı şirkette Dijital Medya Uzmanı olarak çalışmaktadır

Latest posts by Aysin Şeker (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Aysin Şeker
2016 yılında İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olduktan sonra Dijital Medya Uzmanlığı alanında eğitimine devam etmiştir. Şu anda Viravira adlı şirkette Dijital Medya Uzmanı olarak çalışmaktadır

Bir Cevap Yazın