Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Snapchat’te Daha Popüler Olmanızı Sağlayacak 10 Etkili Tüyo
0

Eski popülaritesini koruyamamasına rağmen hala belli bir kitleye hitap etmekte olan Snapchat ile ilgili gerekli bilgileri sizin için derledik.

1)Açık ve Net Bir Snapchat Stratejisi Belirleyin

Kendi stratejinizi kullanmaya başlamak için doğru soruları sormanız gerekir.

  •  Hesabımızı aktif tutmaktan ve Snapchat takipçilerimizle etkileşim kurmaktan kim sorumlu olacak? Başka bir deyişle, Snapchat arkadaşlarının sayısının X olması veya Story görünümlerinin X sayısı olması bizim için neyi ifade eder?  En iyi Snapchat arkadaşımız kimdi? Bu kişiye nasıl ulaşabiliriz? (“Kişi” terimi, izleyici kişilikleri kastediliyor). Snapchat’da takipçileri çekmek için hangi yöntemleri kullanacağız?  Snapchat arkadaşları ve takipçilerimiz için genel mesajımız ne olacak? Birçok Snap ve Hikayemizle bu mesaja nasıl sadık kalacağız? Rakiplerimiz Snapchat’ta ne yapıyor? Neyin kendisi için çalıştığını neye göre değerlendireceğiz? İdeal Snapchat arkadaşlarımı başka kim takip ediyor? Bu etkileyenlerden nasıl faydalanabiliriz?

2)Snapchat’in Nasıl Kullanılacağını Öğrenin

Snapchat’ın öğrenme eğrisi var. Ama bir kere başlayınca ikinci doğa haline gelebilir.

3)Diğer Markaların Yaptıklarını Takip Edin ve Bundan Esinlenin

Diğer markaların Snapchat’ı takipçileri çekmek ve izleyicilerini etkileşime sokmak için nasıl kullandıklarını öğrenmede hiçbir zarar yoktur.

4)Yeniden değerlendirmek, sonra da Gözden Geçirmek için Snapchat İçgörünlerini Kullanın

Tüm pazarlama tedbirlerinde olduğu gibi, Snapchat analizlerini periyodik olarak kullanılması gereklidir. Yeni Snapchat arkadaş edinme çabalarınızın sizin için çalıştığını görmeniz faydalı olacaktır.

5)Kullanıcıların sizi Arkadaş olarak Eklemelerini Kolaylaştırmak için Snapcode’ınızı Paylaşın

Bir Snapcode, yeni Snapchat arkadaşları ekleme ve Snapchat içeriğini hızlı ve kolay bir şekilde açmayı sağlayan şık, taranabilir bir koddur. Snapcode’ınız Snapchat Profil Ekranınızın ortasında, Kamera Ekranının üst orta kısmındaki hayaletin üzerine dokunarak bulunmuştur. Yeni takipçiler, Snapchat fotoğraf makinesini kullanarak Snapcode’ınızı tarayabilir. Ayrıca, Snapcode’ınızı ekran görüntüsü oluşturabilir ve işletmenizi yeni bir arkadaş olarak kolayca eklemek için “Add Friends” sayfasındaki “Snapcode’a Göre Ekle” özelliğini kullanabilirsiniz.

6)Snapchat Profilinizin Paylaşılabilir Tarayıcı Bağlantısını Belli Sıklıklarla Paylaşın

Bu URL, Snapcode’ınız kadar diğer sosyal ağlarda ve web mülklerinde tanıtmak kadar kolaydır. Bağlantı biçimi ise şu şekilde olabilir: www.snapchat.com/ekle/kullanıcıadı

7)Snapchat İçeriğinizi Diğer Sosyal Medya Kanallarınızda Paylaşın

Snapcode’ınızı ve profil URL’nizi paylaşmanın yanı sıra, Snapchat içeriğinizin görüntülerini kullanarak Instagram, Facebook veya Twitter takipçilerini sizi arkadaş olarak tanıtabilirsiniz.

8)Web Siteniz Varsa Mutlaka Orada Snapchat Hesabınızın Linkini Paylaşın

Web sitenize ziyaretçilere Snapchat’da sizi nasıl bulacaklarını söylemeyi unutmayın! Diğer sosyal profillerinizi  listelediğinizde Snapchat takip bilgileri de ekleyebilirsiniz.

9)Snapchat’a Arkadaş Ekleyin, Muhtemelen Sizi Tekrar Geri Ekleyecekler

Bu neredeyse tüm sosyal medya için geçerlidir. Ağınıza kişi eklerseniz, sizi muhtemelen geri eklerler. Bu nedenle insiyatif kullanmaya başlayın ve uygulama size önerirse  “+ Ekle” düğmelerine tıklayın. Snapchat’daki “Hızlı Ekleme” bölümünü kullanın ve diğer insanların Snap kodlarını gördüğünüzde tarayın.

10)Snapchat Hesabınızı Yaygınlaştırmak İçin İlgi Çekici Hikayeler Anlatın

“Öyküler” burada Snapchat Hikayeleri (bir dizi Snaps’in birbirine eklendiği) anlamına gelebilir. Ancak, markanızın veya şirketinizin 24 saatlik bir dönemde yaptığı ilginç şeylerden bahsedilmektedir(Snapchat’ın Snaps veya Stories’in görünürlüğü için hazırladığı zaman çizelgesi).

Ceren Eroğlu

Ceren Eroğlu

Ben Ceren Eroğlu. İstanbul Bilgi ÜniversitesiEndüstri Mühendisliği'nden mezun oldum.
Ceren Eroğlu
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Ceren Eroğlu
Ben Ceren Eroğlu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nden mezun oldum.

Bir Cevap Yazın