Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Pinterest’te Takipçi Kazanmanın 5 Yolu
2

Pinterest’te daha fazla takipçi neden kazanmalıyız? Pinterest takipçileri size beğeni, yorum, sitenize ziyaretçi ve müşteri olarak geri dönüş yapabilir. Böylece sitenizdeki trafiği artırabilir, satış yapabilir, kullanıcılar ile iletişimi artırabilirsiniz. İşte Pinterest’te Takipçi Kazanmanın 5 Yolu

1) Pinterest Butonu Ekleyin

Websitenize ekleyeceğiniz Pinterest butonu ile sitenizden takipçilerinizi Pinterest hesabına yönlendirebilirsiniz. Eğer işletme hesabınız için kullanıyorsanız ürünleri “Pinterest’e Kaydet” butonu ekleyebilirsiniz. Sitenizin görünür yerlerine ekleyeceğiniz buton ile ziyaretçileri takipçilere dönüştürebilirsiniz.

Pinterest buton

 

2) Aktif Olarak Paylaşım Yapın

Çok sık paylaşım yaptığınızda insanlar pinlerinizi daha fazla göreceklerdir ve böylece sayfanıza geleceklerdir. Bazen bir resim paylaştıktan sonra sayfanızda başka bir kişinin daha paylaşım yaptığını belirten ve size o kişiyi takip etmenizi öneren “Also pinned too…” mesajını alırsınız. Pinterest size aynı zevklere sahip kişileri önerir. Ancak işi abartıp sürekli paylaşım yapmaktan kaçının. Bir süre sonra sıkıcı olacak ayrıca hesabınızın spamlanma ihtimali artacaktır.

Kısacası sizde aktif olarak paylaşım yaptığınızda Pinterest sizi başkalarına önerecektir böylece takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

Also pinned to ekran resmi

 

3) Popüler Resimlere Yorum Yapın

Resimlere yorum yapmak tabii ki sizi daha fazla kişinin görebileceği anlamına gelir ancak yorumlarınızın anlamlı ve güzel olması gerekir. Sadece yazılan “Güzel resim” yorumu yerine anlamlı bir yorum bırakmalısınız.

Ancak dikkatli olmanız gereken çok fazla yorum yaparsanız hesabınız spamlanabilir. Günde 2 veya 3 yorumla kendinizi limitleyin.

Pinterest yorum

 

 

4)  Resimlerinizi Optimize Edin

İnsanlar canlı renkli, görüntü kalitesi yüksek ve güzel resimleri paylaşmayı severler. Ayrıca sıcak tonlardaki resimler ( kırmızı ve turuncu gibi) soğuk renklere oranla daha çok sevilir. Arka fonu beyaz olan resimlerden kaçının.

Pinterest’in yapısı göz önüne alındığında yatay değil dikey resimler paylaşmayı unutmayın.

pinterest ekran resmi

 

5)Widget oluşturun

“Takip Et” butonu gibi profil widget‘ı da sitenizdeki ziyaretçileri Pinterest sayfanıza çekecektir.  “Takip Et” butonundan daha etkili olduğunu söyleyebiliriz çünkü en son 30 pini gösterir, örnekte olduğu gibi;

pinterest widget

 

Özetle size yardım edecek ipuçlarını kullanarak daha fazla Pinterest takipçisi kazanabilir ve etkileşimi artırabilirsiniz.

 

Melike Serttaş

Beykent Üniversitesi Yeni Medya öğrencisi
Sosyal Medya Uzmanı
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
100%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Melike Serttaş
Beykent Üniversitesi Yeni Medya öğrencisi Sosyal Medya Uzmanı
2Yorumlar

Bir Cevap Yazın