Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Pinterest Pinleriyle Zengin Olmak İster misiniz?
0

Pinterest pinleri sosyal medya kullanıcılarını “hiç haberi olmayanlar” ve “sıkı takipçiler” olarak ikiye ayırıyor. Bir sürü sosyal medya hesabı varken neden Pinterest kullanayım diyorsanız işte size geçerli bir sebep : Para kazanmak!

Pinterest Pinleri ile Zengin Olmak Türkiye İçin de Geçerli mi?

Pinteresti kullanmayan ya da hiç duymamış olanlar için kısaca bahsetmemiz gerekirse, bir fotoğraf paylaşım sitesi. Görünüm itibarıyla Insagrama benzetebileceğimiz Pinterest, kullanım bakımından kendine has tavrıyla Instagramdan oldukça farklı aslında. Pinterestin bu kendine has tavrının, kullanıcı kitlesinin büyük bölümünün kadınlardan oluşuyor olmasına bağlayabiliriz. Öyle ki Pinterestte; nail art görsellerinden profesyonel dövmelere, tasarım yiyecek – içeceklerden dekoratif fikirlere ve DIY projelere uzanan geniş çaplı ve kadınların ilgisini çeken fotoğrafların sıklıkla paylaşıldığına rastlarsınız.

Pinterest, ülkemizde Facebook, Twitter, Instagram hatta Snapchatten bile sonra gelen bir platform olsa da dünyada en çok kullanılan 3. Fotoğraf paylaşım sitesidir. Yapı olarak reklama izin verse de sponsorlu pinlere (Pinterestte paylaştığınız görsellere pin diyoruz.) rastlamazsınız; çünkü burası satışa pek müsait değil. Peki o halde biz Pinterestten nasıl para kazanacağız?

Pinterestte Reklam Yoksa Nasıl Para Kazanacağız?

Pinterestten para kazanmak istiyorsanız siteyi bir amaç olarak değil araç olarak görmeniz gerekir. Evet, pinterest bir reklam mecrası olarak kullanılmayacak kadar yaygın olmayabilir; o halde siz de bu gizli kaynağı asıl reklam mecralarımızı zenginleştirmek için kullanabilirsiniz. Oldukça yüksek kaliteli görseller ve sıradışı ilg çekici fikirler ortaya koyan Piterest pinleri, diğer sosyal medya hesaplarınızda yapacaklarınıza ilham verebilir. Bu nedenle sıkı bir Pinterest takipçisi olarak kaliteli, farklı, yaratıcı fikirlerden esinlenebilir ve diğer hesaplarınızı canlandıracak postlar hazırlayabilirsiniz.

Pinterestin para kazanmanıza katkı sağlayacak bir diğer yol ise Pinterest pinlerini doğru kullanmaktır. Çok ziyaret edilen bir Pinterest hesabı olmanı için birkaç tane değil, onlarca board açarak farklı fikirleri sergilemelisiniz ki searchde biri arama yaptığında karşısına ilk çıkanlardan biri siz olun. Bir boarddaki pinlerin hepsi tek siteden gelen linkler yerine farklı farklı sitelerden linklere sahip olmasına dikkat edin. Bunları yaparak SEO çalışmalarınıza katkıda bulunabilir; yani arama motorlarında üst sıralara yerleşmenizi kolaylaştırabilirsiniz. Bu da Google reklam gelirlerinizi artıracak önemli bir etken olarak karşımıza çıkar.

Sonuç olarak; Pinterest dünyada olduğu kadar ülkemizde de yaygınlaşana dek Pinteresti kaliteli ve güvenilir bir kaynak olarak kullanabilirsiniz. Gerek görseller gerekse fikirler açısından yaratıcılık örneği sergileyen Pinterest pinleri hayatınıza bir kez girdi mi kolay kolay vazgeçemezsiniz, bizden söylemesi!

İzlem Küsmen

Marmara Üniversitesi İşletme mezunu. Destek Yatırım Menkul Değerler şirketinde İçerik Uzmanı olarak çalışıyor. Aynı zamanda Keyifli Alışveriş Dergisi ve İçerik Bulutu yazarlarından biri. Dijital medyayı ve sosyal medyayı çok seviyor.
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
100%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
İzlem Küsmen
Marmara Üniversitesi İşletme mezunu. Destek Yatırım Menkul Değerler şirketinde İçerik Uzmanı olarak çalışıyor. Aynı zamanda Keyifli Alışveriş Dergisi ve İçerik Bulutu yazarlarından biri. Dijital medyayı ve sosyal medyayı çok seviyor.

Bir Cevap Yazın