Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Instagram’da Sahte Takipçi Almak ve Sonuçları
Popüler
2

Instagram’da organik büyümek size yorucu ve sıkıcı geliyorsa bunun kısa ve kolay bir yolu var; takipçi satın almak. Peki bu kısa ve kolay yol istediğiniz sonucu size verecek mi? Instagram’da asıl önemli olan şey bol sıfırlı takipçi sayınız mı? Satın aldığınız binlerce takipçiden ortalama kaç beğeni ve yorum alabilirsiniz?

Sıradan kullanıcıların yanı sıra, ünlüler, markalar, sosyal medya fenomenleri ve yazarlardan bile takipçi satın alanlar var. Bunu neden yapıyorlar peki? Şüphesiz ki hepimiz ilk defa karşılaştığımız bir Instagram kullanıcısının takipçi sayısına dikkat ederiz. İlk izlenim için önemli bir detay takipçi sayısı.

Takipçi satın almanın ucuz oluşu da, kısa ve kolay olan bu yolun ulaşılabilirliğini artırıyor.

Nasıl Takipçi Satın Alabilirim?

Bir uygulamaya kart bilgilerinizi girip kullanıcı adınızı vererek birkaç saat içinde takipçi sayınızı sıfırdan binlere yükseltebilirsiniz. Fiyatlar 10 liradan başlıyor ve tabii ki çeşitli vaatlerle daha pahalıya hizmet sunan takipçi satıcıları da mevcut.

Takipçi Kitlemi Kimler Oluşturacak?

Erotik içerikli hesaplar, hiç paylaşımı olmayan hesaplar, sahte olduğu iki kilometre öteden belli olan hesaplar ve takipçi kasan (biyografisinde ve her fotoğrafında “takip edeni takip ederim” türevi yazılar olan) insanlar.

Ki bu, bir marka için hoş bir takipçi kitlesi değil.

Zamanla Takipçi Sayımda Değişim Olacak Mı?

Bir süre sonra satın aldığınız sahte hesapların Instagram tarafından kapatılması ve / veya gerçek hesapların sizi takip ettiğinin farkına varıp takibi bırakmasıyla takipçi sayınız düşecek.

Neden Takipçi Satın Almamalısınız?

Eğer bu yola girerseniz, yaptığınız ödemenin karşılığını alırsınız; takipçi sayısı. Yalnız bu takipçiler sizin hiçbir fotoğrafınızı ve videonuzu beğenmeyecek, Instagram storylerinize bakmayacak ve hiçbir paylaşımınıza yorum yapmayacaklar. Yani binlerce takipçisi olan ama hiç etkileşim almayan bir Instagram hesabınız olacak.

Bununla beraber, hesabınızı inceleyen kişiler (rakipleriniz, potansiyel müşterileriniz ve hali hazırda müşteriniz olan kişiler de dahil) takipçilerinizin sahte olduğunu anladığında itibarınız geri dönüşü olmayacak bir şekilde zedelenecektir.

Markanız için önemli olan şey 1000 sahte takipçinizin olmasındansa 100 “etkileşim veren” gerçek takipçinizin olmasıdır. Bu yüzden, göz boyama amacıyla bu riskli yola girmeyin ve sağlam bir sosyal medya stratejisi geliştirip kendi kitlenizi oluşturun.

Betül Yeşilürdü

İstanbul Üniversitesi Dilbilimi öğrencisi.
Pazarlama stajyeri, yarı zamanlı gezgin, yarı zamanlı ponçik ev kedisi.
Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Betül Yeşilürdü
İstanbul Üniversitesi Dilbilimi öğrencisi. Pazarlama stajyeri, yarı zamanlı gezgin, yarı zamanlı ponçik ev kedisi.
2Yorumlar

Bir Cevap Yazın