Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
LinkedIn’de Kullanıcılar Nasıl Engellenir?
0

LinkedIn profesyonel iş hayatımıza dahil olduğu andan itibaren özenle kullandığımız bir iş bulma aplikasyonu haline geldi. Bunun yanı sıra sunduğu profesyonel kişilere kolay erişim özelliği ile de gönüllerde taht kurdu.

LinkedIn kullanırken en çok dikkat ettiğimiz özellikte bu anlamda kişilerin bize ulaşmasını istediğimiz kadar bunun engelleyebilmek de bu anlamda önemli bir yer edinmiştir.

LinkedIn kullanırken istediğiniz kişileri engellemek için

  • Kişiyi aramalardan bulun veya listenizden seçin
  • Kişinin profilinde yer alan mail gönderin alanında yandaki oku tıkladığınızda seçeneklerde göreceğiniz üzere engelle veya rapor et kısmı bulunuyor.

Linkedinde kişi arama

  • Seçiminizi yapıp engelliyorsunuz.
  • Prosedürleri devam edin seçeneğini tıklayarak uyguluyoruz. Artık kişi engellenmişler listenizde yer alıyor.

Linkedinde kişi engelleme

 

Kişileri engelleme amacımız öncelikli olarak Lİnkedin’i amacına uygun kullanmayan kişileri profesyonel ağımızın dışında tutmak, diğer bir sebebi de daha önceki iş deneyimlerinizde profesyonel olmayan kişilerle yaşadığınız problemleri sosyal ağlarınızdan uzak tutmak da olabilir.

LinkedIn de bir kişiyi engellediğinizde

  • Kişi sizi görüntülendi sayfasında görmeyecektir. Yani kişiyi engellemek için onun sayfasını görüntülemeniz gerekiyor. Ve normalde görüntülediğiniz kişiye görüntüleme bildirimi gidiyor. Ama engellediğinizde kişiye sadece bildirim gidiyor ve bildirimi tıkladığında sayfa hata veriyor.
  • Engeli daha sonra kaldırmak istediğinizde şifrenizi tekrar girerek engeli kaldırmak zorundasınız.
  • 250 kişiye kadar engelleme hakkınız bulunuyor.
  • Bir kişiyi engelleyip daha sonra engeli kaldırdığınızda 48 saat sonra tekrar engelleyebiliyorsunuz.
  • Engellediğiniz kişinin sizi onayladığı yeteneklerinizden onay kalkıyor.
  • Kişiyi engelleyip engeli daha sonra kaldırdığınızda listenize eklemek için, kişiyle tekrar bağlantı kurmanız gerekiyor.
Takip Et

Çağla Tanrıverdi Kömür

Her gün Kaş'a yerleşme planları yapan ama İstanbul'u terk edemeyen, PR & Basın Danışmanı, İçerik Yazarı, Sosyal Medya Uzmanı, Eski Pazarlamacılardan kimler kaldı ki cümlesindeki KİM 🙂 İddialı aşçı, Ailenin İletişimcisi...
Takip Et
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
100%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Çağla Tanrıverdi Kömür
Her gün Kaş'a yerleşme planları yapan ama İstanbul'u terk edemeyen, PR & Basın Danışmanı, İçerik Yazarı, Sosyal Medya Uzmanı, Eski Pazarlamacılardan kimler kaldı ki cümlesindeki KİM :) İddialı aşçı, Ailenin İletişimcisi...

Bir Cevap Yazın