Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Instagram’dan Yeni Bir Özellik Daha!
0

Facebook’un, Kevin Systrom’dan 1 milyar dolar karşılığı satın aldığı Instagram popüler fotoğraf paylaşım ve filtreleme platformlarının başında gelmektedir. Ülkemizde de son yıllarda popüler hale gelen sosyal ağ yeniliklerine ve güncellemelerine devam etmektedir.

Snapchat hikayeler özelliğini başarılı bir şekilde kopyalayan popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, hemen ardından uygulama içerisindeki özel mesaj servisi olan Instagram Direct’i yeniledi. Kasım ayında, kalıcı mesajlardan ayrı olarak, özel mesajlaşmaya kendini imha eden paylaşım imkanı getiren Instagram’ın aylık kullanıcı sayısı 300 milyondan 375 milyona çıkmıştı. Şimdi ise Instagram hikayelerine yeni bir güncelleme daha ekledi. Yeni güncelleme, kullanıcılarının hikayelerin de Anket yapmasına izin veriyor.

 

instagram yeni bir anket çıkartması ekledi

Yeni Bir Anket Çıkartması Ekledi

Instagram, insanların hikayeler üzerinden soru sorabileceği, arkadaş ve takipçilerinin bu soru üzerinden oy kullanabilecekleri interaktif bir anket çıkartması özelliğini kullanıcıları ile paylaştı. İnsanlar gelen sorulara istediği gibi oy vererek farklı bir uygulama ile karşılaşmış olmaktadırlar. İlk günden birçok kişi tarafından beğenilen ve uygulanan bu çıkartma Instagram’a yenilik katacağa benziyor.

Bu özellik sayesinde insanlar ilk defa direkt mesajlaşma dışında Instagram hikayeler üzerinden başkalarıyla direkt olarak temasa geçebilecekler. Instagram bu özelliği ile insanların arkadaş ve takipçileri ile daha kolay iletişime geçmesini amaçlamaktadır.

Instagram’da Anket Nasıl Yapılır?

  1. Hikayeniz için bir fotoğraf ya da video çektikten sonra anket çıkartmasını seçin ve istediğiniz yere yerleştirin; kendi sorunuzu yazabilir ve hatta anket seçeneklerini kişiselleştirebilirsiniz.
  2. Anketinizi paylaştıktan sonra arkadaş ve takipçileriniz hemen oy vermeye ve bununla birlikte eş zamanlı sonuçlar görmeye başlayabilirsiniz. Birisi anketinize cevap verdiğinde, herhangi bir zamanda hangi cevabın önde olduğunu görebilecek.
  3. Kendi anket sonuçlarınızı görüntülemek için izleyiciler listesini yukarı çekerek açabilirsiniz. Yalnızca hangi seçeneğin kaç oy aldığını değil, kimin hangi seçeneğe oy verdiğini de görebileceksiniz.

Instagram getirmiş olduğu bu yeni özellik ile kurumsal firmaların ya da küçük şirketlerin reklamlarını daha çok paylaşmak istediği platform haline gelecek. Çünkü şirketler hedef kitlelerinden anket yoluyla hızlı geri dönüşler alabilecek ve pazarlama stratejilerini ona göre belirleyebilecekler. Her yeni bir gün özelliklerine yeni çıkartmalar ekleyen Instagram, önümüzdeki yıllar içinde de rakip tanımadan farklı çıkartmalarla karşımıza çıkacağa ve isminden fazlasıyla bahsettireceğe benziyor.

Pelin Avuloğlu

Graduated from Afyon Kocatepe University on Business Management
Anadolu University Undergraduate for Public Relations and Advertising Management
Currently; Client Manager at Fikristan Advertising Agency
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Pelin Avuloğlu
Graduated from Afyon Kocatepe University on Business Management Anadolu University Undergraduate for Public Relations and Advertising Management Currently; Client Manager at Fikristan Advertising Agency

Bir Cevap Yazın