Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Instagram’da Hikayeleri Gizli İzleyebileceksiniz!
0

Alec Garcia tarafından geliştirilen bir Chrome eklentisi ile artık Instagram hikayelerini adınız görünmeden izleyebileceksiniz.

Snapchat ile başlayan hikaye paylaşma özelliği popüler olunca, Instagram ve Facebook da bu özelliği kullanmaya başladı. Böylece çektiğimiz kısa videoları ve fotoğrafları 24 saat kalacak şekilde paylaşabiliyoruz. Ancak Instagram’a bu özelliğin gelmesi bir tek stalker’ları sevindirmedi. Sosyal medya kullanıcılarının çoğunlukla yaptığı stalk’lamak yani; birinin paylaşımlarına gizlice bakmak, hikaye özelliğinde işe yaramaz hale geldi. Fakat bunun da bir çözümü bulundu. Bilgisayarınıza yükleyeceğiniz bir Chrome eklentisi “Chrome IG Story” ile artık Instagramda paylaşılan hikayeleri adınız görünmeden izleyebileceksiniz. Bu eklentinin tek kötü yanı  sadece masaüstünde çalışabilmesi. iOS yada Android sürümünde bu eklenti maalesef çalışmıyor. Ücretsiz olarak indirilen bu eklenti ile anonim şekilde Instagram hikayelerini izleyebilirsiniz.

Bu Eklenti Nasıl Çalışır?

Öncelikle Chrome Web Mağazasından Chrome IG Story eklentisini yüklüyorsunuz.

Eklenti yüklendikten sonra masaüstünden Instagram profilinize giriyorsunuz. Daha sonra anasayfada hikayelerin üstünde görünen “Anonymous Viewing Disabled” bölümüne tıklamanız yeterli olacaktır.

Artık masaüstünden Instagram hikayelerini adınız görünmeden izleyebilirsiniz. Hikayeler Instagram uygulamasında olduğu gibi otomatik olarak oynatılmıyor. Hikayeleri yayınlayan tüm kullanıcılar için profil düğmeleri görünür. Mevcut hikayeyi görüntülemek için bunlardan herhangi birine tıklamanız gerekiyor. “Chrome IG Story” ile izlediğiniz hikaye görüldü olarak işaretlenmiyor. Bu nedenle o içerik sizin anasayfanızda izlenmemiş olarak görünmeye devam edecektir. Mobilden bir kişinin paylaştığı hikayeyi izlediğimizde profil resminin etrafındaki hare gri rengine döner. Bu eklenti ile hikayeleri masaüstünden izlediğimizde hare hep renkli görünür. Böylece hikaye anasayfanızda izlenmemiş yeni bir içerik olarak durmaya devam eder.

Bunun dışında bu eklenti ile istediğiniz kişinin hikayesini bilgisayarınıza download edebilirsiniz.

 

Ancak bu eklenti her ne kadar stalker’ların hoşuna gitse de bu durumun Instagram’ın gizlilik politikasına zarar vereceği düşünülüyor. Bu yüzden şu anda kullanılıyor olsa da bu eklentinin kalıcı olacağını düşünmek biraz zor gibi görünüyor.

Merve Ulupınar

Süleyman Demirel Üniversitesi-Radyo Televizyon
Akdeniz Üniversitesi-Tarih
Anadolu Üniversitesi-Marka İletişimi

Latest posts by Merve Ulupınar (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Harika
88%
Güzel
9%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
3%
Yazar Hakkında
Merve Ulupınar
Süleyman Demirel Üniversitesi-Radyo Televizyon Akdeniz Üniversitesi-Tarih Anadolu Üniversitesi-Marka İletişimi

Bir Cevap Yazın