Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Konsept Instagram Teması Nasıl Oluşturulur?
1

Bir markasınız, kişisel hesap ya da blog hesabı fakat istediğiniz kitleye ulaşamadınız. İşte size ipuçları. Takipçi ve beğeni artırmak hemen hemen herkesin isteyeceği bir şey. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız bu yazının size yardımcı olabileceğini düşünüyoruz. Bazı hesaplar size de resmen beni ‘follow’ la diye bağırmıyor mu? Asıl konumuza geçmeden önce sadece bu anlatacağımızın yeterli olmayacağını bilmenizi isteriz. Eğer daha ne yapmam gerekiyor diyorsanız Instagram’da Beğeni ve Takipçi Nasıl Artırılır? yazımızada bakabilirsiniz. Hemen konumuza geçelim.

Konsept Instagram Teması Oluşturmak İçin Bilmeniz Gerekenler

  • ÇEKİM YAPMA AMACINIZI BELİRLEYİN.

Yarattığınız fotoğraf içeriklerinin, kalıcı sürekli ve belirli bir amacı yansıtması gerekiyor. Bir kitap hesabı ise, ana konunun kitaplar olduğu yaratıcı çekimler içeren bir hesap olabilir. Bunun gibi ana bir konun olmalı. Eğer konuyu belirlediyseniz, en önemli kriterlerimize bakalım.

  • RENK PALETİNİZİ SEÇİN. 

İlk adım renk paletinizi seçmek. Bu sıralamamız içinde en önemli olanı. Yapmanız gereken hesabınızda hangi tonların hakim olacağını belirlemek. Bir o filtre bir bu filtre uygulaması yaparsanız diğer seçenekleri mükemmel uygulasanız da normal hesaplardan farkınız kalmayacaktır. Instagram filtrelerinden kullanmak yerine VSCO adlı uygulamayı indirip uygun tonlamanızı bulabilirsiniz. Bu arada bu demek olmuyor ki sürekli yanı temayı kullanmak zorundasınız. Ufak geçişler sağlayarak farklı renk tonlarında başka temalar uygulayarak hesabınızı zenginleştirebilirsiniz.

  • FOTOĞRAFIN ASLININ TONLARINI İYİ AYARLAYIN.

Eğer çoğunlukla evde, stüdyoda, iç mekanda bir şeyleri çekiyorsanız, çekim yaptığınız yüzeyin renginin ya da tonlarının sürekli olarak uyum içinde olması hatta aynı olması anahtar olacaktır. Eğer dış ortam çekimleri yapmayı tercih ediyoruz diyorsanız bir sonraki seçenek işinizi görebilir.

  • FOTOĞRAFLARINIZI HEP AYNI IŞIKTA ÇEKMELİSİNİZ.

Fotoğrafların görünümü için ışığın etkisi çok büyüktür. Fotoğraf makinesi yok diye üzülmeyin. Doğru ışık her şeyin çözümü olabilir. Kapalı alanda çekimlerimi yapıyorum ama ek ışığım yok diyorsanız, her gün aynı saatler arasında çekimlerinizi yapın. Açık alanda çekim yapıyorum diyorsanız, ışığın en uygun zamanını belirlemek size kalmış en uygun ışığı ayarlayabilirsiniz. Fakat gölgelendirmelere dikkat etmelisiniz.

  • DOĞRU UYGULAMA KULLANIN.

Renk paletiniz için tüyolar verirken uygulama önerisinde bulunmuştuk.Görünümünü tamamlayacak, tonlarca editleme uygulaması ve programı var. Seçim tabiki sizin. Fakat öneri olarak VSCO ve Afterlight adlı uygulamaları kullanabilirsiniz. Ayrıca VSCO adlı uygulamada editleri kopyalayıp tekrar uğraşmadan diğer fotoğraflarınıza da yapıştırabiliyorsunuz.

Unutmayın her çektiğiniz fotoğrafı da paylaşmak zorunda değilsiniz. Konsept bir Instagram teması yaratmak istiyorsanız, kaliteli fotoğraf çok sayıda kalitesiz fotoğraftan daha iyi görünecektir. Sadece sizin stilinizde olan fotoğrafları paylaştığınızda profilinizin gorüntüsünün de güzelleşeceği yolda ilerlemeye başlayacaksınız!

 

Sizce Makale Nasıl?
Harika
57%
Güzel
18%
Fena Değil
7%
Olmamış
7%
Rezalet
11%
Yazar Hakkında
İrem Çavdar
1Yorumlar

Bir Cevap Yazın