Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Instagramda Hâlâ Standart Filtre Kullananlara Müjde!
0

Instagram Sayfanızda Klişelerden Kurtaracak Programlar

Instagram ile tanışalım

Instagram hayatımıza girdiği günden beri her kesimden insanın severek kullandığı bir uygulama olarak günlük yaşantımızda yerini aldı. Öyle ki hayatımızın her anını çekip paylaştığımız bu sosyal medya uygulamasında, gezdiğimiz yerlerden yediğimiz yemeklere, hayatımızdaki yeniliklerden aldığımız hediyelere kadar pek çok alanda bizleri takip edenlere kendimizi göstermemiz için bize adeta büyülü bir ortam sundu. Her uygulamada olduğu gibi Instagram’ında kendine has bazı özellikleri var. ÇEKİN, DÜZENLEYİN, KONTROL EDİN ve PAYLAŞIN!

1. ÇEKİN

Instagram kullanırken uygulama içerisinde size sunulan fotoğraf çekme uygulamasını KULLANMAYIN! Kendi telefonunuzun size sunduğu fotoğraf çekme uygulamasını kullanın, böylece sürekli sil baştan yapmaz, seri bir fotoğraflar dizini elde etmiş olursunuz. İkinci ve aslında en önemli aşama olan düzenleme kısmına geçmeden evvel yapmanız gereken tek bir şey var: Çektiğiniz fotoğraflardan kafanızdaki konsepte uygun olan fotoğrafı seçmek. Yani fotoğrafa bakanlara nasıl bir mesaj vereceksiniz belirleyin. 🙂

2. DÜZENLEYİN

Instagram da en önemli şeylerden bir tanesi de fotoğrafların düzenlenmesi yani düzgün filtre ile yayınlanması. Zaten gün ışığında çektiğiniz bir fotoğrafı neden  Amaro ile rötüşleyesiniz ki.

Gelelim bu noktada size yardımcı olacak nitelikteki basit ama muhteşem kullanışlı programlara. Bu aşamada eğer aceleniz yoksa, Instagram’ın sunduğu klişelerden vazgeçin ve birazdan detaylı anlatacağım programları telefonunuza yükleyip kullanın!

  • Photo Grid

    Photo Grid ile fotoğrafları şaheserleştirin

Photo Grid uygulamasını çalıştırın.

Uygulamanın ana ekranında oluşturabileceğiniz kolaj türleri yer alıyor. (Kılavuz, Serbest ve Tek)

Kolaj türünü belirledikten sonra kolaja eklemek istediğiniz fotoğrafları seçmelisiniz.

Dosya seçiminiz bittiğinde kolaj tasarımınızı tamamlamak için sağ alttaki “sonraki” butonuna tıklamalısınız.

Fotoğrafları istediğiniz gibi sürükleyip çevirerek ve alt kısımdaki menüdeki özellikleri kullanarak kolaj oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Tamamladığınız kolaj tasarımını kaydetmek için ekranın sağ üst kısmındaki “Kaydet” simgesine tıklamalısınız.

Dipnot: Tabi yukarıda anlatılanlar sadece fotoğraf kolajlayabilmeniz için takip etmeniz gereken  adımlar, bunun dışında Photo Grid uygulaması içerisinde video düzenleme, resimlerle video ve müzikli kolaj gibi pek çok güzel çalışma da gerçekleştirebilirsiniz.

  • Layout

    Layout ile fotoğraflarınızı boyutlandırın

Layout’u açtıktan sonra ilk olarak galeri ekranından kolaja ekleyeceğiniz fotoğrafları seçmek.

Ardından ekranın üst kısmındaki kolaj tasarımlarından (yerleşim seç) birini seçip düzenleyin.

Düzenleme işlemleri tamamlandıktan sonra ekranın sağ üst kısmındaki KAYDET’e dokunun.

Son olarak INSTAGRAM, FACEBOOK veya DİĞER butonuna dokunarak arkadaşlarınızla hazırladığınız kolajı paylaşabilirsiniz.

  • YouCam Makeup

    youcammakeup ile makyajlanın

Bu uygulamanın amacı makyajsız olduğunuz bir anda -özellikle bayanlar için- kurtarıcı bir rolünün olması ve tabi sivilce problemi yaşayanlar da bu program sayesinde ilaçsız ve tedavisiz sivilcelerinden kurtulabilmekte 🙂

Uygulamayı indirin ve çalıştırın.

Makyaj kamerası ile otomatik makyajlı fotoğraflar çekin.

Kostüm makyajı ile kıyafet balosu gibi önemli gecelere hazırlanın.

Makyaj ipuçlarına göz atın. Doğal makyaj bölümüyle fotoğraflarınıza makyaj yapıp tarzınızı belirleyin.

3. KONTROL EDİN!

Bu aşamada fotoğrafı Instagram hesabınıza yüklemeden önce son bir defa kontrol etme ve paylaşacağınız metine uygun olup olmadığını teyit etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde fotoğraf bir selfie ise ve  alt metinde de  “Arkadaşlarla kahve keyfi” yazısı  varsa, mükemmel bir fotoğraf bile alay konusu olabilir.

4. PAYLAŞIN

Fotoğrafınızda en doğru filtre kullandığınıza eminseniz, en güzel aşamaya geldik. Şimdi paylaşım zamanı… Fotoğrafımızı en doğru ve dikkat çekici bir metinle paylaşıp, gelen likeların tadını çıkarıyoruz.

Takip Et

Çağla Tanrıverdi Kömür

Her gün Kaş'a yerleşme planları yapan ama İstanbul'u terk edemeyen, PR & Basın Danışmanı, İçerik Yazarı, Sosyal Medya Uzmanı, Eski Pazarlamacılardan kimler kaldı ki cümlesindeki KİM 🙂 İddialı aşçı, Ailenin İletişimcisi...
Takip Et
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
100%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Çağla Tanrıverdi Kömür
Her gün Kaş'a yerleşme planları yapan ama İstanbul'u terk edemeyen, PR & Basın Danışmanı, İçerik Yazarı, Sosyal Medya Uzmanı, Eski Pazarlamacılardan kimler kaldı ki cümlesindeki KİM :) İddialı aşçı, Ailenin İletişimcisi...

Bir Cevap Yazın