Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Instagram’a Neden Reklam Vermeliyiz?
0

Sosyal medya platformları arasında Instagram, bütçenizin bir bölümünü reklamcılığa yatırarak şirketinizi tanıtmak için mükemmel bir araçtır. Sosyal Medya Pazarlama 2017 Raporu (rapor, dünyanın çeşitli yerlerinde bir pazarlama yapabilmek için en çok tercih edilen platform olarak belirlenmiştir.) Ücretli Medya yatırım yüzdelerini gösterir:  Instagram ilk sırada olmayı başarmış ikinci sırada ise Facebook gelmiştir.

Neden Reklam Yapmak için Instagram’ı Seçmelisiniz?

Instagram’daki insanlar günlük yaşamın anlarını paylaşıyor ve sevdikleri markaları takip ediyor . Platforma yatırım yapmanıza neden olabilecek temel bir gerçek, İş Dünyası Topluluğunun başarısının duyurulmasıdır:  2 milyon reklamveren Instagram’a yatırım yaptı ve bugün dünya çapında 15 milyondan fazla işletme profiline sahip.

Kısaca şirketlerin genel analizlerine göre kullanıcı istatistikleri şöyle

 • İnsanların% 60’ı platformda yeni ürünler keşfedildiğini söylüyor.
 • En çok izlenen Hikayelerin 1 / 3’ü şirketlerden geliyor.
 • Platformda harcanan zamanın% 80’i videolar gibi içeriği izlemektir.

Reklamverenler ve bu şirket profilleri sahipleri için Instagram, kendi şirketlerini tanıtmak için birçok fırsat ve biçimleri sunan bir platform olduğunu söyleyen şirket sayıları oldukça yüksektir.

Instagram’da hangi reklamlar oluşturulabilir?

Instagram’ın sunduğu fırsatlar feed’lerin Hikayeler’e eklenmesinden farklı. Hedeflere ulaşabilir ve çeşitli biçimlerle etkileşimde bulunabilirsiniz.

(Feed’ler, ürünlerinizin her birini benzersiz bir biçimde tanımlayan özellik gruplarını kullanan ürünlerin listesinden oluşan dosyalardır.)

 • kare ve yatay biçimde fotoğraflarla ekleme.
 • video ekleme, daha büyük bir görsel etki için, dikey ve yatay biçimde maksimum 60 saniyelik bir videoyu paylaşabilirsiniz.
 • 1’den 10’a kadar fotoğraf veya video girebilirsiniz – kişilerin birden fazla fotoğrafı ve videoları tek bir listede görmelerini sağlar
 • Hikayeler, işletmenizin kitlenizin dikkatini çekmesini sağlayan hızlı ve etkili bir içeriktir.

Instagram ile hangi pazarlama hedeflerine ulaşabilirsin?

Web trafik akışını hızlandırma sağlayabilirsiniz, bir uygulama olarak ürün veya hizmet sağlanması için çeşitli pazarlama metodları uygulanabilir. Instagram üzerinden görevsel pazarlama  yapılabilir, site ve Uygulama yüklerken dönüşüm hedeflerine ulaşılabilir.

 • Şirketinizi konumlandırmak istediğiniz yerde kamuoyunu kullanarak marka, ürün veya hizmetin tanıtabilir Instagram reklamları oluşturma
 • web sitesi, görünüm videolar için tıklanan ürünler ve hizmetler hakkında bilgi almak için kullanıcı yorumlarından
 • satış hedefi! Bu amaçla, web sitesi aracılığıyla satışları artırabilir, uygulayabilir ve mobil uygulama ile etkileşime geçebilirsiniz.

Reklamlarla Instagram, platformunda pazarlama için olağanüstü çözümler yakalayabilirsiniz.

Instagram’da Reklamlar Nasıl Oluşturulur?

Instagram’da reklamların oluşturulması iki şekilde yapılabilir:

 • Instagram uygulamasından
 • Business Manager – Facebook

Instagram uygulaması tarafından oluşturulan reklamlar, Instagram hesabının tanınmışlığı gibi hedefleri gerçekleştirmek, feed’deki bir yayın etrafında etkileşim yaratmak ve kullanıcıların farkında olmasını sağlamak için web sitesine hareket getirmek gibi dikkat edilmesi gereken hedefleri gerçekleştirmek için kullanışlıdır.

Latest posts by Erhan Pakaştiçalı (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Erhan Pakaştiçalı

Bir Cevap Yazın