Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Instagram Hesabını Koruma Altına Alma Yöntemleri
0

Son dönemde sosyal medya mecralarına en yoğun ilginin Instagram’da olduğunun farkındasınızdır. Instagram’da işletme hesapları, blog hesapları ya da kişisel hesaplarınızın korumasına önem vermelisiniz. Bir çok hesabın ele geçirilme durumları fazlaca olmakta. Neden insanlar böyle bir işe kalkışır? Instagram hesaplarımız neden ele geçirilir? Bu insanlara ne artı kazandırır? Sorularının cevabını öncelikle vermek istiyoruz. Daha sonra da bu durumda hesabınızı nasıl kurtarabileceğinizi ya da nasıl koruyabileceğinizi anlatıyoruz.

Instagram hesapları neden ele geçirilir?

Instagram hesaplarınızı biri ele geçiriyorsa bunun ona bir artı kazandırmasının mümkünatı yoktur. Kötü niyetli insanların size zarar olsun diye yaptığı ya da o kötü niyetle hesabınızı ele geçiren insanların hesabınızı kullanmaya yönelik amaçları vardırç.

Instagram hesabınızı nasıl koruyacaksınız?

Şimdi asıl konumuza dönecek olursak Instagram hesabınızı nasıl koruyacağınızı resimli bir şekilde anlatacağız.

Öncelikle hesabınız ele geçirilirse nasıl geri alacağınız konusuna değinmek istiyoruz. Diyelim ki hesabınız ele geçirildi ve bu hesabı ilk kurarken kaydettiğiniz e-mail adresinizle geri alma şansınız oluyor. Yani sonradan değiştirilmişse e-mail adresiniz geri alma şansınız ilk kayıtlı olan e-mail adresinizi bilmenizden geçiyor. Bu şekilde geri alabiliyorsunuz.

Olaya farklı bir açıdan bakacak olursak Instagram size mesaj atmaz. Koruma altına almak için şifrenizi istemez eğer bir farklı bir durum varsa e-mail gönderebilir fakat bu durumda da eski şifrenizi sizden istemez.

1. YöntemHesabınızı gizleyebilir, gönderilerinizin, takip ve takipçilerinizin görünmemesini sağlayabilirsiniz. Bu durumda size başkalarından gelecek DM’ler istek olarak gelecektir ve izin vermediğiniz sürece başkaları sizinle sadece takipte olduğu sürece iletişim kurabilecektir.

2.Yöntem: Şifremizi olabildiğince harfler, rakamlar ve özel karakter kullanarak, özel kodlanmış programların çözümlememesi için korunaklı hale getiriyoruz.

3.Yöntem: Hesabınız işletme hesabı ya da kişisel blog hesabı ise gizli hesap moduna almanız mümkün olmayacaktır. Bu durumda da şöyle bir yol izliyoruz. İlk olarak İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması kısmına giriyoruz ve telefon numaranız kayıtlı değilse numaranızı girmeniz gerekecek kayıtlıysa Güvenlik Kodu Gereksin diyoruz.

‘Aç’ butonuna tıkladıktan sonra telefonumuza bir onay kodu gelecek onu girdiğiniz taktirde ‘İki Faktörlü Kimlik Doğrulama’ açılmış olacaktır.

Bu adımıda tamamladıktan sonra Yedek Kod’lar karşınıza çıkıyor bu kodları ekran görüntüsü alarak saklayabilirsiniz.

Sonuç olarak ne olduğunu merak ediyorsanız hemen resimlere bakarak anlayacaksınız. Başka bir cihazdan giriş yapıldığında size kısa mesajla bildirim gelecek ve o kod olmadan hesabınıza giriş sağlanmayacaktır.

Artık koruma altındasınız.

Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
İrem Çavdar

Bir Cevap Yazın