Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Instagram Direct Messenger’mı Oluyor?
0

Instagram Direct Messenger'mı Oluyor?

Instagram Direct Messenger’mı Oluyor?

Son yılların açık ara en çok konuşulacak olan sosyal medya adımı, ınstagram direct messenger’mı oluyor? uygulaması olacak gibi görünüyor.

Sosyal Medyada dolaşan haberlere göre Facebook ve Instagram arasında ki mesajlaşma alanları üzerinde bir birleşme söz konusu. Son yılların açık ara en çok konuşulacak olan sosyal medya adımı, Instagram Direct uygulaması olacak gibi görünüyor. Henüz resmi bir açıklama olmasada Instagram Direct Messenger Olma  özelliği gibi bir birleşmenin şu an test ediliyor olması.Tamamen kullanıcıların tercihine bağlı olan bu yeni özellik Instagram ile Facebook’un özellikleri arasındaki bir dizi entegrasyon girişimlerinin sonuncusu. Daha önce de Instagram hikayeleri Facebook’ta paylaşabilme özelliği kullanılmaya başlanmıştı. Ayrıca uygulama Snapchat’a benzer ve kullanıcıların doğrudan fotoğraflarına ve mesajlarını arkadaşlarına göndermelerine imkan sağlıyor.Instagram ürün müdürü Hemal Shah The Verge’ye, “Instagram’ın tüm anlarınız için bir yer olmasını ve yakın arkadaşlarımızla özel paylaşımın bunun önemli bir parçası olmasını istiyoruz” dedi.

Instagram Direct’i Test Ediyor!

Şu an ise 2 milyarın üzerinde aktif kullanıcı sayısına sahip sosyal medya devi Facebook, bu uygulamayı yani Instagram Direct Messenger gibi bir uygulamasını diğer sosyal medya ağı olan Instagram’a getirmeyi planlıyor. Instagram’da bulunan Direct mesajın yerine Instagram Direct uygulamasını getirmeyi düşünen Facebook, Instagram kullanıcılarının rahatlıkla kolay bir şekilde mesajlaşabileceği bir platform ortaya çıkarmaya çalışıyor.

Şirket şu anda testi sadece altı ülkede pilot olarak uyguluyor. Ve bu altı ülke içerisinde Türkiye’de bulunuyor. Diğer ülkeler ise; Uruguay, Şili, Portekiz, İtalya ve İsrail’de doğrudan test ettiğini söyledi. Ancak kesin bir zaman çizelgesi henüz mevcut değil. Bu uygulamayı aynı zamanda hem İOS hem de Android’den doğrudan indirebilirsiniz.

Direct’deki kamera arabirimi, ana Instagram uygulamasında bulunmayan dört özel fotoğraf ve video filtresi ile birlikte gelir. Kullanıcılar bu yeni filtreleri ne kadar kullanmak istediklerine kendileri karar verebilecekler.

Instagram Direct Tepki Çekebilir

Instagram şu anda Direct’i test ediyor olsa da, firma dünya çapında gerçek bir bağımsız uygulama haline getirmek için sık sık baskı yapıyor gibi geliyor. Hatırlayacağınız üzere Facebook uygulama içerisinde olan mesajlar bölümü Messenger adıyla yeni bir uygulama olarak piyasaya sunmuştu. Birçok kullanıcı bu karardan memnun kalmamış olsada, Messenger uygulaması çok sayıda kullanıcı tarafından uygulama olarak telefonlara girmeyi başardı. Bazı kullanıcılar telefonlarının tam anlamıyla bir uygulama çöplüğüne döndüğünü savunurken, diğer kullanıcılar ise mesajlar bölümünün Facebook’tan ayrılmış bir uygulama olmasını daha çok sevdi.

Instagram Direct: WhatsApp ve Facebook Messenger’ın Yeni Rakibi

Facebook’un izlediği strateji doğrultusunda uygulamanın içinden yeni bir uygulamanın doğuyor olması kullanıcılar açısından beğenilme konusunda oldukça görece. Instagram’ın mesajlaşma bölümü ayrı bir Direct uygulaması olarak piyasaya çıkarsa, Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma uygulamalarının sayısı da WhatsApp, Messenger ve Direct olmak üzere 3’e yükselecek.

Birçok anlık mesajlaşma uygulamaları, en popüler WhatsApp, Facebook Messenger, Google Allo ancak, hepimizin bildiği yeni bir iletişim alternatifi başlatacak ve hangi ismi verilecek merak konusu.

Latest posts by Berna KINALI (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Berna KINALI

Bir Cevap Yazın