Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Bilgisayardan Instagram’a Nasıl Fotoğraf Yüklenir?
0

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme Sorunu Ve Çözümü

Günümüzün en çok kullanılan fotoğraf ve video paylaşım uygulamalarından birisi hiç şüphesiz Instagram.

iOS ve Android işletim sistemini kullanan cihazlar için kullanılabilir olan popüler sosyal medya uygulamasının aynı zamanda bir de web sürümü bulunuyor. Instagram’ın mobil uygulamasından fotoğraf veya video yüklenilebilirken, web sitesi üzerinden bu işlemler yapılamıyor. Bilgisayarımızda bulunan fotoğraf veya videoyu Instagram’da paylaşmak için, önce dosyalarımızı bilgisayarımızdan telefonumuza sonra telefonumunuzdan Instagram’a yüklemek zorunda kalıyoruz.

Bize zaman kaybettiren bu duruma son vermek isteyen Gramblr, işte tam bu noktada imdadımıza yetişiyor. Ücretsiz bir program olan Gramblr, fotoğrafları bilgisayarınızdan direkt olarak Instagram hesabınıza yüklemenize izin veriyor. Programın arayüzü oldukça kolay olarak hazırlanmış ve herhangi bir şekilde web tarayıcınızı kullanmanıza gerek kalmıyor.

6 Adımda Gramblr

1- Gramblr’ı indirip PC’mize kuruyoruz.

gramblr-ekran-görüntüsü

2- Kurulumu yaptıktan sonra programı bilgisayarımızda çalıştırıyoruz. Gramblr uygulamasına kayıt olup Gramblr ile Instagram hesabınızı eşleştiriyoruz.

3- Instagram üzerinde paylaşmak istediğiniz fotoğrafınızı uygulamada gösterilen yeşil alana sürükleyip bırakarak, fotoğrafınızı uygulamaya yüklüyorsunuz. Veya yeşil alana tıklayarak fotoğrafınızı seçebilirsiniz.

4- Kendimize uygun görüntü formatını seçtikten sonra kaydet butonuna basıyoruz.

5- Dilerseniz fotoğraflarınıza Instagram’da bulunan filtreleri uygulayabilir veya hareket özelliği verebilirsiniz. Bu işlemler bittikten sonra “Devam Et” butonuna basıp diğer aşamaya geçiyoruz.

6- Fotoğrafınıza açıklama ve hashtag ekleyebilirsiniz. Ayrıca dosyanız hemen mi yoksa sizin belirlediğiniz bir tarihte mi paylaşılsın, bunu belirleyebilirsiniz. Ayarlarımızı girdikten sonra “Gönder!” butonuna basıp, fotoğrafınızı Instagram’a yükleyebilirsiniz.

  • Windows (Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10) ve Mac OSX ile uyumlu olan Gramblr ile ayrıca daha sonra fotoğrafınızı Facebook ve Twitter‘da paylaşabilir; otomatik oluşturulan direkt, web ve HTML linkini çeşitli platformlarda kullanabilirsiniz.
  • Bazı kullanıcılar, Gramblr ile hashtag kullandıklarında sorun yaşadıklarını söylüyorlar. Bu yüzden hashtag’leri kullanırken bu durumu göz önünde bulundurmanızda fayda var.
  • Direkt olarak link kopyalamakla uğraşmamak için Facebook ve Twitter üzerinden paylaşma butonları da program içerisinde bulabilirsiniz.
  • Belli bir tarihe göre gönderi yaptığınız takdirde, programınızın ayarladığınız süre zarfında açık kalması gerekiyor.
  • Programda puan toplama, like satın alma gibi ekstra özellikler de bulunmaktadır.
Rasim Tüten

Rasim Tüten

Anadolu Üniversitesi - Kontrol ve Otomasyon Teknolojileri
Anadolu Üniversitesi - Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
Rasim Tüten

Latest posts by Rasim Tüten (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Rasim Tüten
Anadolu Üniversitesi - Kontrol ve Otomasyon Teknolojileri Anadolu Üniversitesi - Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

Bir Cevap Yazın