Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Instagram için 13 Pratik Uygulama
0

Instagram; en çok tercih edilen sosyal medya ortamlarından biri ve gün geçtikçe, kullanıcı sayısıyla birlikte kullanıcıların paylaşım sayıları da artıyor. Aşağıdaki uygulamaları kullanarak çalışmalarınızı daha verimli hale getirebilirsiniz.

Iconosquare
Bu uygulama sayesinde, hesabınızı analiz edebilirsiniz. Aldığınız beğenileri, sizin beğendiklerinizi toplu halde görebilirsiniz. Sizi takip etmek isteyenleri ve görsellerinizin aldığı beğenilerin toplam sayılarını da, bu uygulama sayesinde görmeniz mümkün. Ücretsiz versiyonu, bu tür ihtiyaçlarınız için yeterli ancak ücretli versiyonunda yapabileceklerinizin ucu bucağı yoktur.

Videohance
Insagram’da 15 saniyelik videoları paylaşabiliyoruz. Video çalışmalarınıza ses ve görüntü efekti koymak, yani daha ilgi çekici ve profesyonel paylaşımlar yapmak istiyorsanız bu uygulamayı mutlaka listenize alın.

iWatermark
Instagram üzerinde paylaşılan fotoğraflar, kolayca kopyalabiliyor. Eğer çalışmalarınız için bir korumaya ihtiyaç duyuyorsanız, bu uygulama uygun fiyatlı ve iyi bir tercih olabilir. Logonuzu, web sitenizi, adınızı hatta fotoğrafın çekildiği tarihi bu uygulama sayesinde görselinize yerleştirerek kullanabilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz deneme sürümü de mevcut.

Flipagram
Fotoğraflarınızı üst üste bindirerek bir albüm oluşturmak istiyorsanız, bu uygulamanın alternatifi çok az.

Diptic
Bu uygulama sayesinde yaratıcı kolajlar yapabilirsiniz. Aynı zamanda çok ilginç ve kullanışlı filtreleri de var. Ücretli olmasına rağmen, ödediğiniz bedel boşa gitmiyor. Çerçeve, metin yerleştirme gibi işlemleri basit hale getiriyor.

Camera+
Fotoğraflarınıza profesyonel dokunuşlar yapmak istiyorsanız Camera+ ücretli olmasına rağmen çok iyi bir alternatif olabilir. Uygulamanın 30 özel filtresi ve bir laboratuvar menüsü var. Buradan, her türlü ince ayarlamayı ve düzeltmeyi yapabiliyorsunuz. Bu konuda en çok kullanılan uygulama olan Snapseed, ücretsiz indirebileceğiniz iyi bir alternatif. Rutin filtreleme yapıp, paylaşmaktan sıkılanlar için güzel bir uygulama. Açık havada, özellikle drama tool’u ve vintage’ı kullanmanızı tavsiye ederiz.

RepostWhiz
Repost etmek istediğiniz fotoğraflar için alternatif olarak, ücretsiz indirebileceğiniz bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Word Swag
Fotoğraflarınıza metin eklemek için kullanabileceğiniz bu ücretli uygulamanın alternatifi çok olsa da, başka hiçbir program bu kadar çok seçenek sunmuyor.

Emoji
Instagram’da emoji kullanmanız çok önemli. Mevcut emojiler duygu durumunuzu yansıtmaya yeterli gelmiyorsa bu uygulama ile sticker ve yeni emojiler kullanabilirsiniz.

Somewhere
Rastgele paylaşımları ekranınıza getiren bu uygulama, keşfetmeyi sevenleri favorisi olmaya aday.

Tagsdock
Instagram’da hashtag kullanmak hem bir gruba dahil olmak, hem de daha fazla kullanıcıya ulaşabilmek için bir gereklilik. Bu uygulamayı kullanarak hashtag ile etiketlenmeyi daha pratik ve kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

Picbox
Bu uygulama ile, beğendiğiniz fotoğraf ve videolar otomatik olarak Dropbox hesabınıza indiriliyor.

StatShot
Bu uygulama, istatistik ve verileri e-posta kutunuza düzenli olarak gönderiyor. Kontrolü sevenlerin favorisi olabilir.

Rasim Tüten

Rasim Tüten

Anadolu Üniversitesi - Kontrol ve Otomasyon Teknolojileri
Anadolu Üniversitesi - Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
Rasim Tüten

Latest posts by Rasim Tüten (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Rasim Tüten
Anadolu Üniversitesi - Kontrol ve Otomasyon Teknolojileri Anadolu Üniversitesi - Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

Bir Cevap Yazın