Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Instagram’da Alışveriş Avantajları ve Ödeme Yöntemleri
0

Instagram son zamanların en çok kullanılan fotoğraf paylaşım platformu olduğu gibi aynı zamanda satış yapılabilen bir sosyal medya aracıdır. Instagramı e-ticaret yönünden ilgi çekici kılan ise paylaşılan güzel fotoğrafların oluşudur. Biliyorsunuz ki çalışan, çalışmayan, kadın, erkek pek kitle ayrımı yok. Çünkü Instagram’ da  bir ev hanımınında ilgisini çekebilecek bir hayli alışveriş sayfası kolaylıkla keşfet sayfasında ki arama butonundan bulunabilmeniz mümkün.

 • Bu anlamda postların altındaki #hashtag‘ lerin katkısı da oldukça fazladır. Yaptığınız #hashtag’ ler ile aynı sosyal medya platformunda benzer içeriklere çok daha rahat ulaşacaksınız. Bu durumda sizin paylaşmış olduğunuz postu altındaki #hashtag’ ler sayesinde diğer kullanıcılar da çok rahat görebilecekler. Böylelikle daha geniş bir kitleye ulaşım sağlamış olacaksınız.
 • İnstagram’ da ilgi çekici paylaşımlar yapmanın en önemli kurallarından biri de kedi fotoğraflarının vazgeçilmez oluşudur. Buradaki paylaşımda göreceksiniz ne kadar güzel göründüklerini 🙂
 • Biraz geçmişe gidersek gençler için Snapchat, orta yaş grup için ise Facebook’ un daha popüler olduğunu göreceksiniz. Artık yaş ayırt etmeksizin genç, orta yaşlı çoğu yaş grubunun Instagramı daha popüler şekilde kullandıklarını da söylemeden geçmeyelim. Bu anlamda Instagram alışveriş için güzel bir platform olabiliyor.
 • Instagram’ ı diğer platformlardan ayıran bir özellik göze çarpıyor. Paylaşılan postların altındaki linkler açılamıyor çünkü Instagram uygulamadan çıkılmasını istemiyor ve kişiler Instagram’ da daha çok vakit geçiriyorlar. Eğer sitenizin linkini yerleştirmek istiyorsanız da bunu sadece profilinizdeki biyografi kısmından yapabilirsiniz.
 • Görsellik açısından uygun ve güzel paylaşımlarda bulunursanız markanızın bilinirliği daha da çok artacaktır. Eğer görselliğiniz iyi olmazsa işiniz biraz zor olabilir.
 • Daha çok fotoğraf paylaşılmalıdır, resim değil.
 • Instagram’ da videolar da çok ilgi görüyor ve max 1 dk olduğu içinde kişiler sıkılmadan izleyebiliyorlar.
 • Özel günlerde kampanyalar yapmak da markanız için ilgi çekici bir durum olacaktır.

Getirdiği Avantajlar

Instagram’ da daha çok satış amaçlı marka bilinirliğinizi artırabiliyorsunuz. Marka bilinirliğini artırmak dediğimiz ise markanızın ürünlerini, markanızın logosunu ve mesajını daha büyük kitlelere göstermemizde bize avantaj sağlıyor.

Ödeme Yöntemleri

 1. WhatsApp üzerinden kapıda ödemeli ya da kredi kartı ile alışveriş yapabilirsiniz.
 2. WhatsApp üzerinden kapıda ödemeli alışverişlerde bir dez avantaj göze çarpıyor. Kapıda ödeme yöntemi ile yapılan satışlarda kişiler bazen aldıkları ürünleri geri gönderebiliyorlar böyle olunca da kargo ücreti satıcıya yüklenmiş oluyor.
 3. Kredi kartı ile yapılan alışverişler bu anlamda daha avantajlı olabiliyor.
 4. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde ise e-ticaret sitelerinden yararlanabilirsiniz. Sanal ticaret sitelerinden ödemeler iyzico.com gibi online platformlar üzerinden gerçekleştiriliyor.
Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Pınar Çavdar

Bir Cevap Yazın