Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Instagram Bilinirliği İçin ‘KEŞFET SEKMESİ’
0

Günümüzde sosyal medyayı kullanmış olmak sadece kişisel hesaplarda değil markamız ve marka bilinirliğimiz için de çok önemli. Instagram’da markanızın ya da blog hesabınızın bilinirliğini artırmak için yapmanız gerekenlerden biri keşfet sekmesine çıkmaktır. Bunun nasıl yapılacağı konusunda ufak önerilerimiz olacak. Hemen önerilere geçelim.

  • Öncelikle profilinizin ilgi çekici olması çok önemli. Eğer sıfırdan başladıysanız içeriklerinizin daha ilgi çekici nasıl olacağı konusunda da fikir verebiliriz. Buraya tıklayarak makalemizi okuyabilirsiniz. İlgi çekici bir profile sahip olmanın size kazandıracağı artılardan biri de insanların paylaştıklarınızı merak etmesi ve kalıcı bir şekilde takipte kalmalarını sağlayacaktır.
  • Asıl konumuza dönecek olursak içeriklerinizin altına yazacaklarınızın açık bir biçimde anlatılmış olması lazım.Konudan sapmadan, çok kısa olmadan çok da uzun olmaksızın açıklamalar yazılmalıdır.
  • Tabi sadece açıklama yazmakta yetmiyor. Açıklamalarımıza ve paylaşım yaptığımız konuya uygun en az beş tane hashtag kullanmalısınız. Daha fazlasını elbette kullanabilirsiniz fakat daha az olmaması tercihimizdir.
  • Fotoğrafı çektiğiniz yerler de önemli kriterlerimizin arasında. Bir ürün fotoğrafı paylaşıyorsak eğer belli bir adreste mekanımızda varsa orayı konuma etiketleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra nerede çekmişseniz konum etiketi yaptığımızda konuma göre de daha fazla insana ulaşmamız mümkündür. Konum etiketi yapmayı unutmuyoruz.
  • Sizin Instagram’ınızda bulunan keşfet sekmesindeki fotoğraflara ilgi gösterin. Yani Keşfet sekmenizdeki fotoğrafları beğenin veya yorum yapın. Böylece Instagram sizin bu kısma ilgi duyduğunuzu algılamakta ve ileride paylaşacağınız fotoğraflarda Keşfet sekmesinde gözükme şansınızı arttırmaktadır.
  • İçeriklerinizi tam anlamıyla oluşturdunuz ve paylaştınız diyelim İlk paylaştıktan sonra bir kaç saat içinde gelen beğeni sayınız da çok önemli ve burada bilinirlik artırırken asıl kriterimiz doğal yoldan takipçi edinmeniz. Bir paylaşım yaptınız fazla beğeni alamadınız diyelim yılmadan günlük paylaşımlarınızı aksatmadan bu yolda ilerlerseniz hem takipçi artırıp hem bilinirliğinizi artırıp hem de kolay yoldan keşfet sekmesine düşmüş olacaksınız. Zaten hepsi giderek bir birine bağlanıp bir zincir oluşturmuş oluyor. Bu durumun sonunda ise paylaşım yaptığınız anda beğeni oranınız artacak ve tekrar keşfet sekmesine düşmeniz.

Eğer artık paylaşım yapmaya hazırsanız bu zincirin içine düşmüşsünüz demektir. En kolay yol doğal olanıdır. Artık hazırsınız.  🤗

Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
İrem Çavdar

Bir Cevap Yazın