Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Firmalar İçin Blog Açmak Neden Önemlidir?
0

Bloglar, yazarların özgürce paylaşımlarda bulundukları İnternet’te ki özel alanları ve artık birçok şirkette bunu yapmaya başladı. Müşteriler ile birebir samimi etkileşim konusunda, sosyal medyadan daha resmi internet sitelerinden daha da samimi bir yöntemdi artık markalar için.

Neden Blog!

Kurumsal blog; firmaların kendilerine dair çıkan haberleri yanıtlamak, yeni çıkan ürünlerini tanıtmak, indirim ve yeniliklerinden müşterilerini haberdar etmek için seo ve pr’ını güçlendirmek için kullanabileceği çok etkili platformları ifade eder. Firma kendi sitesinde sadece ürünlerini ve ürün detaylarını yayınlar, geri kalan herşey için blogunu kullanır.

 

Blog ta admin bir veri girdiği zaman; müşteri kendi yorumlarını yapabilir; adminle ve diğer müşterilerle iletişim haline geçebilir. Böylece firma da şeffaf olduğunu, ürünlerinin kaliteli olduğunu ve kendini geliştirecek eleştirilere her zaman açık olduğunu gösterir. Bu da firmayı rakipleri arasında müthiş derecede öne geçirir. Bugün telefonumuzda ve tabletlerimizde olan milyar dolarlık uygulamaların ve web sitelerinin içinde kurumsal blogu olmayan yoktur.

blog-banner

Blog açmak sürekli güncel olmak demektedir. Bunun için güncel olarak içerikler hazırlanmalıdır. Açtığınız konu ile ilgili güncel bilgileri paylaşabileceğiniz, insanların, ilgilendiğiniz konu hakkında araştırabileceği, merak ettiği her şeyi bulabilecekleri bir alan olmalı. İnsanların sizin ürününüzden ne beklediğini ve ürününüz de ne tür gelişmeler yapmanız gerektiğini de potansiyel müşteri kitlenizden öğrenebilirsiniz.

blog-kurumsal

Sonuç olarak bir müşteri bir ürünü almadan önce mutlaka internet kullanıyor. İnternet alışverişine güvenmeyen kullanıcılar bile alışverişleri öncesi internete bakıyorlar. Bu yolda zamanımızın en etkili pazarlama kanallarından birisi de internet ve blog açmak bu kanalın artık olmazsa olmazı haline gelmiştir.

Selen Karakaş

Sosyal Medya Uzmanı,Ilgın Boya Muhasebe ve Finans Sorumlusu
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Selen Karakaş
Sosyal Medya Uzmanı,Ilgın Boya Muhasebe ve Finans Sorumlusu

Bir Cevap Yazın