Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Facebook’ta Renkli Yorum Dönemi
3

Dünya’da en çok kullanılan sosyal iletişim platformu olan Facebook 2004 yılında kurulması ile birlikte günümüzde kullanıcı sayısı 2 milyarı aşmış durumda. Sürekli büyüyen sosyal medya platformu olan facebook ise günümüze kadar sürekli kendini yenilemesiyle ve  sürprizleriyle bizi sürekli şaşırtmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Facebook’ta Renkli Yorum Dönemi

Facebook'ta Renkli Yorum Dönemi

Facebook tasarımlarını , şablonlarını ,güncelliyor ve artık birçoğumuz facebook’un yapmış olduğu bu güncellemelerini takip edemiyor duruma gelmekteyiz. Facebook bir süre önce durum güncellemelerinde renkli arka planlar ekleyerek kullanıcıların durum güncellemesine renk katmaya başlamıştı.

Facebook’ta Renkli Yorum Dönemi

Facebook durum güncellemelerinde yapmış olduğu arka plan eklenmesi ile yaptığı güncellemeden esinlenerek aslında bu gibi bir kaç revizyon yapmayı daha düşündüğü , bununla ilgili çalışmalarına devam ettiği anlaşılmaya başlandı. Yakın bir zamanda ” Yapmış olduğumuz yorumlar da renklenecek” ve Facebook’ta Renkli Yorum Dönemi başlamış olacak.

Yakın bir zamanda yurt dışındaki test eden kullanıcıların bu yorumları renklendirebildiğine ilişkin bazı fotoğraflar yansıdı. Yani artık yavaş yavaş Facebook içerisinde durum güncellemelerinin haricinde renk cümbüşünün yaşanabileceği düşünülüyor. Bu ne kadar iyi derseniz bu birazda göreceli bir kavram aslında.

Facebook'ta Renkli Yorum Dönemi

Yeniliğin Amacı

Her yerine getirmek istediği yeniliği ilk başta bize kullanıcılara yada ülkelere açılarak kullanılabilirliği test eden ve devamda da tüm kullanıcıların kullanımına açan Facebook , güncellemesiyle beraber arkadaşlarınızın veya sayfaların paylaştığı gönderilerin altına rengarenk yorumlar yaparak , diğer kullanıcıların da yorum yapmasını tetikleyecek yada dikkat çekici hale gelecek. Çünkü şuanki haliyle yorumların birazda sadece kalması Facebook’un bunu yaparak etkileşim oranlarını da biraz arttırabileceğini düşünmüş olabilir.

Benim gibi sadelikten yana olan kullanıcıların her ne kadar hoşuna gitmeyecek olsa da aslında 2000 li yıllarda MySpace’in denediği özelliği hatırlatan bir özellik aslında. Her ne kadar test aşamasındaki bu özelliğin kalıcı olup olmayacağını bilmesekte , renkli renkli yorumların göz yorulmasında büyük etki yaratacağını düşünmekteyim.

Peki Ne Zaman ?

Facebook’ta Renkli Yorum Dönemi için Özelliğin kullanıma açılma zamanı henüz belli değilken muhtemelen daha önceki güncellemelerinde olduğu gibi ilk başta Android kullanıcılarına , sonrasında İOS kullanıcılarına devamında ise net kullanıcılarına açılması düşünülmektedir. Fakat bu sürenin en yakın zaman içerisinde tamamlanarak hepimizin kullanımına açılacağının bilgisini verebiliriz.

Bildiğiniz gibi bu haberden önce Facebook Messenger üzerinden 4K Fotoğraf gönderimi ile ilgili güncellemesini de çok yakında kullanımımıza sunacak olduğunu belirtmiştik. İlgili yazıyı okumak için Tıklayabilirsiniz

Latest posts by Onur Can (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Onur Can
3Yorumlar

Bir Cevap Yazın