Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Facebookta İyi İçerik İçin 5 Yol!
0

Facebook’ta markanızın bilinirliğin artırmak ve içeriklerinizin paylaşılmasını sağlamak için 5 detaya göz atalım.

1-Tek Bir Mesaj Verelim!

Sosyal medyaya ayrılan zaman çok kısıtlı olduğundan, markanızın paylaşmış olduğu içeriklerde daha özgün, daha sade ve tek bir mesaj üzerinde ilerlemelisiniz. Fazla kalabalık görünen paylaşımlardan kaçınmalı, okuyucunun kafasını karıştırmamalısınız.

facebook-komik

2-Komik İçerikler

Yapılan araştırmalara göre en çok etkileşim alan içerikler komik içerikler olduğundan bu madde de oldukça önemli. Bu sebeple paylaştığınız içerikleriniz de mutlaka kedi, köpek, bebek gibi görseller kullanabilir, içeriklerinizi daha sevimli hale getirebilirsiniz.

3-Emojileri Unutmayalım!

Facebook’un son trendleri arasında kuşkusuz emojiler ilk sırada geliyor. Paylaştığınız içeriklerde beğeniden farklı olarak emojileri kullanmanız içeriklerinizin daha çok dikkat çekmesini ve etkileşim almasını sağlayacak.

facebook-emoji

4-Real Time İçerikler

Facebook kullanıcılarının sayısının fazla olması ile birlikte, insanların büyük kısmının haber, moda, piyasa gibi birbirinden farklı konularla ilgili gündemi buradan takip etmektedir. Markanızda bu noktada gerçek zamanlı içeriklere yer vermeli bu sayede gündemle ilişkili olarak daha fazla okunabilirlik sağlayabilir. Örneğin 15 Temmuz darbe girişiminde paylaşılan birlik beraberlik içerikleri çok dikkat çekmiş ve insanların çok etkileşimde bulunmasını sağlamıştır.

5-Video İçerikler

Facebook’ta son dönemde iyi içeriklerin başında video içerikleri gelmektedir. Trend konularla alakalı, markanıza ait bir ürünün tanıtımını yaptığınız ya da yapılışını anlattığınız videolar dikkatleri üzerinize çekebilir. Bu paylaşımlar doğrultusunda takipçileriniz hem eğlenirken hem de sizin ürünlerinizle ilgili bilgileri ulaşmış olacaklar. Ayrıca hızlandırılmış videolar ile de daha detaylı içerikler oluşturabilirsiniz.

Özetleyecek olursak yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerle içerikleriniz de daha etkin olabilir, etkileşimlerinizi artırarak daha büyük kitlelere ulaşabilirsiniz.

Selen Karakaş

Sosyal Medya Uzmanı,Ilgın Boya Muhasebe ve Finans Sorumlusu
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Selen Karakaş
Sosyal Medya Uzmanı,Ilgın Boya Muhasebe ve Finans Sorumlusu

Bir Cevap Yazın