Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Facebook Oyunlarda Yenilikler
0

Facebook , Messenger oyunlarının ilk yılını doldurmasıyla birlikte yeni özellikler getireceğini hepimiz az çok tahmin ediyorduk ve öyle de oldu. Facebook Oyunlarda Yenilikler hepimizi heyecanlandırmaya başlamıştır umarım.

Facebook , bir önceki yıl Instand Games özelliğini açıkladığında içerisinde sadece On yedi oyun mevcuttu. Günümüze baktığımızda ise 70 den fazla oyun var ve önümüzdeki yıl daha artması söz konusu.

Facebook Oyunlarda Yenilikler

Facebook, ele aldığı tüm mecralarda müthiş bir kitle olması bu başarısını da onaylıyor. Mobil oyunları internet aracılığıyla oynayan ve takip eden kalabalık bir kitle mevcut. Yeni güncelleme ile birlikte Messenger üzerinden oyun oynarken takipçilerimize yada arkadaşlarımıza canlı olarak yayınlayabileceğiz. Bunu da Anlık Oyunlar sekmesinden seçtiğiniz bir oyunu Facebook Üzerinde canlı yayınlayabileceğiz.

Ayrıca bu yayınlamakta olduğumuz canlı yayınları da istersek sayfamızda , istersek Facebook profilimizde gösterebileceğiz. Canlı yayını kaçıran arkadaş ve takipçilerimiz de düşünen Facebook canlı yayını kaçıranların tekrarını daha sonrasında izlemelerine imkan sağlıyor.

Facebook Oyunlarda Yenilikler

Canlı yayını başlatmak için tek yapmamız gereken Üst kısımda bulunan kamera ikonuna bastıktan sonra başlık ve açıklamayı girip , Canlı Yayını Başlat demek yeterli olacak.

Canlı yayın özelliği artık yayına girmeye başladı ama ne yazık ki tüm kullanıcılara  henüz sunulmadı ama, kısa zaman içerisinde tüm kullanıcılara ulaştırılacağını tahmin ediyoruz.

Diğer Bir Özellik

Facebook, 2018 ‘in ilk çeyreğinde görüntülü konuşma yapılırken oyun oynamamıza imkan sağlayacak. Yeni aynı şekilde görüntülü konuşma yapılırken Facebook’un filtrelerini kullanmaya da devam edebileceğiz. Söylediğimiz gibi bu özelliği kullanabilmek zevkini çıkara bilmek için biraz daha beklememiz gerecek.

Facebook Oyunlarda Yenilikler

Neden Canlı Yayın Özelliği ?

Mark Zuckerberg, Sahip olduğu Sosyal Medya Platformlarında canlı yayını teşvik edip zamanla geliştirerek , Youtube ve Microsoft gibi büyük rakiplerini yakalayıp rekabet etmeyi amaçlıyor. Tek fark Facebook üzerindeki kullanıcılar canlı yayın paylaşımlarından maddi kazanç sağlamadan sadece paylaşım amaçlı kullanmasıdır. Sizce Mark Büyük rakipleriyle rekabet etmek isterken onlarında kitlesinin bir kısmını tarafına çekmeye mi çalışıyor dersiniz ?

Ayrıca Facebook üzerinde yeni çıkacak olan güncelleme hakkında  Facebook’ta Renkli Yorum Dönemi başlıklı yazıma tıklayabilir, bu özellik hakkında bilgi de edinebilirsiniz.

Kendinize İyi Bakın , Hoşçakalın…

Latest posts by Onur Can (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Onur Can

Bir Cevap Yazın