Sosyal Medya
Şimdi Okunuyor
Facebook LinkedIn’le Aynı Kulvarda Yarışacak
0

Hayatımıza sadece arkadaşlarımızı bulmak ve onlarla iletişime geçmek için yola çıkan Facebook yıllar geçtikçe daha farklı kulvarlarda boy gösteriyor. Facebook, kullanıcılarının iş deneyimini Linkedin tarzında düzenleyerek yeni bir özellik geliştiriyor.

Kullanıcılar artık Facebook’ta paylaşım yaparken ya da arkadaşlarıyla iletişim halindeyken  aynı zamanda iş arama süreçlerini de buradan takip edebilecekler. Yakın zamanda belli bir kullanıcı sayısı üzerinden test edilen bu özelliği daha sonra uygulayacaklarını açıkladılar.

Sistem Nasıl İşleyecek ?

Facebook, genelde diğer sosyal ağların birebir aynı özelliklerini kurgulayıp kendi bünyesinde uygulamaya devam ediyor. Daha önceleri Snapchat’in bazı uygulamalarını Instagram’a eklemesi, Periscope’un canlı yayın özelliğini uyarlaması ile gündeme gelmişti. Şu anda ise iş dünyasının vazgeçilmez sosyal medya mecralarından Linkedin sisteminin bir benzerini oluşturmakta. Kullanıcılar kendi profilleri ile iş başvurusu yapabilecekler ve bu başvurular tıpkı Linkedin’deki gibi karşı tarafa mesaj olarak iletilecek ayrıca iş ilanları da yine şirketler tarafından açılan profiller sayesinde yapılacak.

Facebook’un Linkedin’e Göre Avantajları

Kullanıcı sayısı oranını göz önününde bulundurduğumuzda Facebook Linkedin’e oranla daha fazla, bu durum Facebook’un sisteme daha çabuk adapte olmasını sağlayacak.  Başka bir açıyla baktığımızda Facebook’u iş bulma amacıyla kullanan, kullanıcıların sayısı da az değil , özellikle küçük işletme grupları Facebook’un bu kategorideki yeniliklerine rağbet gösterecek ve iş bulma sürecini daha kolaylaştıracak gibi gözüküyor. Fakat Linkedin şimdilik bu mecralar içerisinde liderliğini sürdürüyor  ve Facebook için zor rakip unvanını taşıyor ilerleyen günlerde Facebook’un bu atılımlarına ne gibi cevaplar vereceğini hep birlikte göreceğiz.

Zuhal Circi

Yeni mezun bir reklamcı, kendiyle barışık, hayvan dostu, kendi halinde biri.

Latest posts by Zuhal Circi (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Zuhal Circi
Yeni mezun bir reklamcı, kendiyle barışık, hayvan dostu, kendi halinde biri.

Bir Cevap Yazın