Mobil Pazarlama
Şimdi Okunuyor
Resimlerinizde Harikalar Yaratacak Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları
0

Resimlere sadece filtre eklemekten sıkıldınız mı? O zaman doğru yerdesiniz. Fotoğraflarınızı neredeyse sanat eserlerine dönüştürecek fotoğraf düzenleme uygulamalarına göz atalım.

  • Prisma

Ücretsiz

Android & iOS

Kısa bir süre önce sosyal medya platformuna dönüşeceğini açıklayan Prisma ile sanat eserlerini andıran resimler oluşturmak oldukça kolay. Van Gogh ve Picosso gibi sanatçıların eserlerini andıran filtreler de bulunuyor. Özellikle stok resimler kullanıyorsanız veya bütçeniz çok geniş değilse, Prisma resimlerinize farklı bir hava katmanızı sağlayacaktır.

Eğer ilham arıyorsanız  Prisma’nın Instagram hesabındaki örneklere bakmanızda yarar var.

Prisma ekran görüntüsü

  • PicMonkey

Ücretli (3.33 $)

Ücretsiz deneme sürümü de bulunan PicMonkey, fotoğraflarınızı özgürce düzenlemenize olanak sağlıyor. Tüm resime efekt ekleyebilir veya sadece seçtiğiniz alana efekt verebilirsiniz. Yazı yazıp, stickerlar ekleyebilir ayrıca istediğiniz resmi çizmek parmaklarınızın ucunda.

Eğer neler yapabileceğinizi ücretsiz olarak görmek isterseniz PicMonkey adresine göz atabilirisiniz. Özellikle stickerların çok fazla çeşitli olması benim en beğendiğim özelliklerden.

 

icMonkey ekran görüntüsü

  • Adobe Spark

Ücretsiz

Videolar, resimler ve grafikler yaratmak için çok kullanışlı olan uygulama ile çok hızlı şekilde aklıızdaki tasarımları oluşturabilirsiniz. ” Yarat ve paylaş, her zaman ve her yerde” sloganıyla hareket eden Adobe Spark, cep telefonu ve bilgisayarınız ile senkronize olarak çalışır. Böylece telefonunuzdan başladığınız işi bilgisayarınızda bitirebilirsiniz veya tam tersi.

Kolayca resimlerinizi tüm sosyal medya platformlarına uygun olarak yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Adobe Spark ekran resmi

  • PicSay Pro

Android

Ücretli (8.85 TL )

Eğer biraz daha eğlenceli paylaşımlar yapmak, yaratıcılığınızı konuşturmak istiyorsanız PicSay Pro tam size göre. Özel efektler ekleyebilir, siyah-beyaz resimlerin seçtiğiniz kısımları renklendirebilir, kırmızı gözleri düzeltebilir, konuşma balonları ekleyebilirsiniz.

Picsay Pro ekran resmi

  • Adobe Photoshop Express

iOS/Android

Resimlerinizi hızlıca düzeltmenize imkan sağlayan uygulamada ayrıca filtre ekleyebilir, çerçeve oluşturabilir, resimlerizin parlaklığını artırabilirsiniz.

Adobe Photoshop Express

  • PicsArt

iOS/ Android / Microsoft

Ücretsiz

En çok bilinen ve indirelen fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alan PicArts bunu içinde bir sürü özellik barındırması ile sağlıyor. 300 milyon indime sayısına ulaşan uygulama ile fotoğrafları düzenleyebilir, kolaj oluşturbilir, veya çizimler yapabilirsiniz.

Eğer diğer kullanıcıların paylaştıklarını görmek isterseniz tıklayın

PicsArts ekran görüntüsü

Özetle tüm uygulamalar resimlerinize kendi dokunuşlarınızı katmanıza ve sosyal medyada paylaşmanıza yardımcı olacaklardır. Peki sizin favori fotoğraf düzenleme uygulamanız nedir? 🙂

Melike Serttaş

Beykent Üniversitesi Yeni Medya öğrencisi
Sosyal Medya Uzmanı
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Melike Serttaş
Beykent Üniversitesi Yeni Medya öğrencisi Sosyal Medya Uzmanı

Bir Cevap Yazın