Mobil Pazarlama
Şimdi Okunuyor
Mobil pazarlamanın 4p’si nedir?
0

Mobil Pazarlamanın 4p’si nedir?

Bu makalemde mobil pazarlamanın 4p’si nedir? sorusunu barındıran yazılar olacaktır.Mobil Pazarlamanın Küçük Dünyası dediğime bakmayın. Son birkaç yıldır, mobil pazarlama, firmalar için hedef kitleyle daha etkili bir şekilde iletişim kurmak ve etkileşimde bulunmak için yeni fırsatlar yarattı. Bununla birlikte, bu aracın potansiyeli tam olarak kullanılmamıştır. Pazarlamacılar arasında mobil pazarlamada deneyim eksikliği ve bu olgunun mevcut durumu bu eksiklikten kaynaklanmaktadır. Bu çalışma, dört P (ürün, fiyat, promosyon, yer) ve dört Cs’nin (tüketici, maliyet, iletişim ve kolaylık) tanıdık çerçevesini kullanarak genel olarak pazarlama uygulamaları üzerindeki mobil cihazların potansiyel etkisini değerlendirmeyi amaçlamaktadır. Elde edilen bulgular, mobil pazarlamanın pazarlama karmasının tüm unsurları üzerinde muazzam bir etkisi olduğunu göstermektedir. En büyük avantajı kişiselleştirilmiş ve etkileşimli bir şekilde bilgi sağlamak için eşsiz yeteneğidir. Zaman ve mekanda kısıtlama olmaksızın, mobil pazarlamanın etkin kullanımı, firmaların bu özelliği kullanabilme yeteneğine bağlıdır.

Mobil pazarlamayı reklamın en etkili şekli yapan şey nedir?

Mobil ortam, pazarlama için en dinamik, etkili ve kişisel ortamı sağlar. Herkesin evde ve ev dışında elinde tuttuğu bir öge olan mobil telefon, mobil reklamcılığı almak için alışıcı ve kullanışlı bir araç oluşturuyor. İnforma’ya göre, mobil pazarlama içeriğinin mali etkisinin 2017’ye kadar 12 milyar doları bulması bekleniyor ve daha fazla şirket mobil reklamcılığın faydalarını keşfediyor. Mobil pazarlamayı reklamın en etkili şekli yapan şey nedir? Birçok benzersiz özellik, reklam verenlere özel değer katmak için bir araya gelir. Bu makale, en seçkin mobil avantajlardan beşine odaklanmaktadır: birden fazla dokunmatik nokta, hedefleme, teşvik, etkileşimli yetenekler ve gerçek zamanlı tetikleyiciler. Ardından bazı tanınmış vaka incelemelerini, bazı önemli endişeleri ve bu kaygıların nasıl çözümlenebileceğini inceliyoruz.

Mobil pazarlamanın iş potansiyelindeki hızlı çoğalma, fenomen üzerine artan bilgi birikimine katkıda bulunmak için araştırmacıları çeşitli alanlardan çekmektedir. Mobil pazarlama literatürü biriktikçe de, araştırma akışı halen geliştirme aşamasındadır. Dolayısıyla son derece tutarsız ve parçalanmış haldedir. Bu makale, gelecekteki araştırmaları kolaylaştırmak için mobil pazarlama hakkındaki literatürü organize etmeyi ve sınıflandırmayı ve en son teknolojiyi değerlendirmeyi amaçlamaktadır. Ortaya çıkan çerçeve, mobil pazarlama araştırmalarındaki ilerlemeyi özetlemektedir ve gelecekteki araştırma yönlerini sunmaktadır. Umarım faydalı olur.

Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Murat Ayırkan

Bir Cevap Yazın