Mobil Pazarlama
Şimdi Okunuyor
Hayatımızı Kolaylaştıran 10 Mobil Uygulama
1

Akıllı telefonların hayatımıza girdiğinden beri kullanma oranı dünya nüfusunun artış oranı ile akıllı telefona sahip olma oranına neredeyse eş değer. Etkin mobil İnternet kullanımının hızla yükselişi bu durumun ortaya çıkmasındaki en önemli unsurlardan birisi. İnsanların önceden yılan oyunu oynadığı bu telefonlar gün geçtikçe hayatımızı ve ihtiyaçlarımızı en pratik ve en hızlı karşılayabileceği programları bulup indirmeye çalışıyorlar. Günlük ihtiyaçlarını uygulamalardan gören kullanıcıların vazgeçemeyeceği uygulamalar artık trafikte, işte, yatakta, mutfakta, uçakta, tatilde, sokakta günlük yaşamın her anında, her durum için bir uygulama mevcut! Peki bu durumda hayatımızı kolaylaştırmaya yardımcı olacak uygulamalar hangileri olabilir?

Yandex Navigasyon

Trafikte çok vakit harcayanlardansanız bu uygulama tam size göre. Yandex Navigasyon, adından da anlaşılacağı üzere bir navigasyon programı. Uygulama gideceğiniz bir noktadan diğerine, diğer uygulamalara göre en doğru şekilde sesli yönlendirmeyle birlikte navigasyon yapabiliyor. Aracınızlayken veya yaya olarak da yol tarifi yapabilen yandex aynı zamanda trafik yoğunluğunun hatlarını da size basit bir kullanım ile gösterebiliyor. Uygulama sadece büyük şehirlerde değil Türkiye’nin birçok noktasında trafik bilgisi alabiliyorsunuz. Aracınız olsun yada olmasın mobil cihazınızda bulunması gereken bir uygulama.

İBB Cep Trafik

İstanbul’da yaşamak demek trafiksiz bir yaşamın neredeyse olmaması demek olduğunu biliyorsunuzdur. Bu yüzden trafiği her dakika takip etmek, kameraları izlemek ve bir noktadan diğerine açık rotaları bulmak için İBB Cep Trafik uygulamasını kullanabilirsiniz. İlk zamanlarda sadece belli cihazlara hizmet veren uygulama artık her türlü mobil cihazda kullanabiliyorsunuz. Trafik kazalarını da gösterebilen uygulama tüm İstanbul’da yaşayanlara ve yolu İstanbul’a düşenlere öneririm.

ibb-trafik

Tüm Gazeteler

Her gün istediğiniz tüm gazeteleri alıp okumak oldukça zor olabilir bu yüzden bize Türkiye’nin en çok okunan gazetelerine ve gazete manşetlerine ulaşmamıza olanak sağlayan Tüm Gazeteler uygulaması ile kolayca istediğiniz tüm gazeteleri okuyabilir ve kağıt israfını engelleyebilirsiniz. Uygulama arayüzü oldukça kullanışlı ve basit. Gazeteler listesini kendi isteklerinize göre düzenleyip ve en çok okuduğunuz gazeteleri üst sıralara alırken, okumadığınız gazeteleri listeden silebilirsiniz.

Sleep Cycle Alarm Clock

Sabahları uyanmak çok mu zor? O halde klasik alarm saatinin verdiği anı ve uyanma şokunu yok eden bir program ile bu duyguyu yok edebilirsiniz. Ayriyeten her gece kaç saat uyuduğunu, derin uykuya dalıp dalmadığını doğru bir şekilde gösteriyor. Uyanmak istediğiniz saati ayarlayın ve program yatakta fazla hareket ettiğiniz zaman uykunuzun hafiflediğini düşünüp kısık sesli müziklerle sizi uyandırıyor. Bu programın tek dezavantajı Türkçe dil seçeneği olmaması.

sleep-cycle-alarm-clock

Cam Scanner

Bu programı kullanmaya başladıktan sonra neredeyse bir daha tarayıcı kullanma ihtiyacınız olmayacak denilebilir. Evrak ve belgelerinizi cam scanner uygulaması sayesinde tarayıp pdf olarak kaydedebileceğiniz, mail olarak gönderebileceğiniz oldukça iyi bir program. Ofis dostu olan bu programın Türkçe dahil bir çok dil içermesi onu çok kullanışlı yapıyor.

Be My Eyes

Sosyal sorumluluk yönü oldukça kuvvetli olan bu program görme engelli kişiler için harika bir program. Programı indirdikten sonra görme engelli kişiler program aracılığıyla be my eyes programına sahip kişileri arıyor. Cevap veren kişi de engelli arkadaşımıza adeta göz kulak olmuş oluyor. Eğer sosyal yardımlaşmayı seven biriyseniz indirmemeniz için gereken bir engel yok!

be-my-eyes

Runpee

Sinemaya sık giden ve mola sürelerini uzun mu buluyorsunuz? Bu program siz sinemadayken tuvaletiniz geldiyse size filmin tuvalete gitmek için en uygun zamanını söyleyen ilginç bir program. Sinemayı durdurma şansına sahip olmadığınız için uygulama, o filmin en önemsiz sahnelerini tespit edip size tuvalete gitmek için uygun bir zaman olduğunu söylüyor. Uygulama film konusunda sürekli güncellenmekte.

SafeTrek

Kendinizi tehlikede mi hissediyorsunuz? Gelişmiş bir güvenlik programı olan SafeTrek tehlike anında parmağınızı tuşa koyuyorsunuz ve parmağınızı çektiğiniz an polis aranıyor. Bağlandıktan sonra pin kodunu girmedikçe bağlantı kesilmemiş oluyor. Programın 7 gün deneme süresi olup sonrasında ücretli olarak kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

safe-trek

Uber

Türkiye’de şu anda İstanbul’daki kullanıcılar faydalanabiliyor. Yolcuların bulunduğu konuma en yakın uber’e kayıtlı bir aracı çağırıp bu araç ile birlikte yolculuk yapabilmenizi ve yaptığınız yolculuğun ödemesini de uber uygulamasına daha önceden kaydettiğiniz kredi kartınız aracılığıyla ödemenizi sağlayan bir sistem. Uber’in diğer taksi çağırma uygulamalarından en önemli farkı ise sistemin sadece taksilere açık olmaması. Kendi kişisel aracınızı uber’e kaydettirerek sizde yolcuları akıllı telefon üzerinden bularak gitmek istedikleri noktalara ulaştırıp para kazanabiliyorsunuz.

Booking

Seyahat planları yaparken yerli veya yabancı otel, hostel, apartman bulma konusunda, gece veya gündüz, ne zaman nerede isterseniz otellerin en iyi fiyatlarını bulmanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Program ara yüzünde istediğiniz isteklere yönelik filtreleme seçeneği ile size en uygun otel listesini sunuyor ve bu otellerde konaklayan kişilerin yorumlarını da gözlemleyebiliyorsunuz. Ayriyeten wifi bulunmayan noktalarda çevrimdışı olarak rezervasyon yapma ve seyahat edeceğiniz ülkede araç kiralama, uçak bileti rezervasyonu gibi imkanlar da sunuyor.

booking

İbrahim Can Gördoğa

Dijital medya ve pazarlama alanında sosyal açıdan gelişime ve geliştirmeye her daim açık, yenilikiçi ve araştırmayı seven bir sosyal medya uzmanı.
Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
İbrahim Can Gördoğa
Dijital medya ve pazarlama alanında sosyal açıdan gelişime ve geliştirmeye her daim açık, yenilikiçi ve araştırmayı seven bir sosyal medya uzmanı.
1Yorumlar

Bir Cevap Yazın