E-Ticaret
Şimdi Okunuyor
Video İçeriklerin E-Ticaret Sitelerindeki Önemi Nedir?
0

Video içerikleri, günümüzde internet kullanıcılarının dikkatini çekmek için çok fazla kullanılmaktadır. Özellikle de sosyal medya pazarlamasında takipçilerle etkileşim sağlamak açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. Yapılan araştırmalarda, sosyal medya üzerinden en çok paylaşılan içerik türleri arasında video içerikleri yer alıyor. Bu yüzden E-Ticaret sitelerinde de video içeriklerine yer verilmeye başlandı.

Müşterilerle etkileşim sağlamak için ürün hakkında bilgilerin bulunduğu videolar kullanmak faydalı olabilir. Kullanıcılar, blog yazılarına ve görsellere oranla video içeriklere daha yoğun ilgi gösteriyorlar. Görsel hafızayı harekete geçiren video içeriklerin kavranması, diğer içerik türlerinden daha az zaman aldığı için de tercih ediliyor olabilir. Bu gibi nedenlerle video, kullanıcılar için oldukça iyi bir içerik seçeneği oluşturuyor.

E-Ticaret sisteminde şirketinizin, diğer markaların önüne geçmesi ve marka değerini artırması için video içeriği kullanması daha avantajlı olacaktır.

Ücretsiz Tanıtım

Sosyal medya platformlarını verimli bir şekilde kullanmak E-Ticaret sitesine oldukça fayda sağlar. Mesela markanız veya ürünlerinizle ilgili hazırladığınız videoları sosyal medya platformları üzerinden paylaşabilirsiniz. Bu şekilde ulaşmak istediğiniz hedef kitlelere daha kolay ve yüksek bütçeler ayırmadan ulaşmış olursunuz.

Marka Değerine Etkileri

Video içerik paylaşımlarının artması, markanızın duyulma oranının da artması anlamına gelir.  Markanızın imajına katkıda bulunmak ve kullanıcının aklında olumlu bir algı yaratmak istiyorsanız paylaşmaya yönlendiren ve sağlam içerikli videolar hazırlamanız gerekir.

Müşteri Sadakati

Video içeriklerinizin merak uyandıran türden olması markanın duyulma oranını artırdığı gibi internet kullanıcılarının güvenini kazanma şansını da artırabilir.

Kullanıcıların ihtiyaç duydukları anda sizin ürünlerinize kolayca ulaşmasını ve ürünlerinizi satın alma davranışı oluşturmasını bu yolla sağlayabilirsiniz. Müşterilerinizin güvenini kazandığınız takdirde sadakatini de kazanabilirsiniz. Böylece marka değeriniz ve satışlarınız artabilir.

Özetleyecek olursak gelişen teknoloji ile birlikte pazarlama ve ticaret sektöründe kullanılan içerik türlerinde değişmeler olabiliyor. Pazarlama dünyasında sosyal medya platformlarının kullanılmasının artması ve sosyal medya platformlarının video içeriklerine ağırlık vermesi, E-Ticaret sitelerini de video içerikleri kullanmaya yönlendirdi. Bu sebeple E-Ticaret siteleri marka değerlerinin korunması ve ürün satışlarının artması için video içeriklerini kullanmaya başladı.

İsmihan Bahar Turgut

Bilişim, teknoloji ve sosyal medya merakıyla dijital medya uzmanlığı yolunda ilerlemeye çalışan bir Bilişim Teknolojileri Öğretmeni.
Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
İsmihan Bahar Turgut
Bilişim, teknoloji ve sosyal medya merakıyla dijital medya uzmanlığı yolunda ilerlemeye çalışan bir Bilişim Teknolojileri Öğretmeni.

Bir Cevap Yazın