E-Ticaret
Şimdi Okunuyor
Reklam Ajansların E-ticaretimiz Üzerindeki Etkileri
0

E-ticareti klasik mağazacılık anlayışından çok daha karışık bir süreç olarak görebiliyoruz. Online dünyada müşterilerin ilgisini çekebilmek, siteye trafik oluşturmak, dönüşüm oranlarını arttırmak, ürünleri doğru şekilde tanıtmak ve müşterilerin memnuniyetini arttırmak gibi birçok teknik bilginin gerektiği konular bizim gözümüzde bir karmaşıklık göstergesi olabiliyor. Eğer bütün b konularda doğru stratejileri geliştirip, doğru adımları atabilirsek e-ticaret işimizde çok daha hızlı yol alabiliriz.

Bütün bu iş süreçlerini araştırarak, üzerinde düşünerek, zaman ayırarak ve enerji harcayarak kendimiz yöneteceğimiz gibi, belli bir bütçe ayırarak profesyonel destekte alabiliriz.

Günümüzde reklam ajansları, E-ticaret sitemiz için ihtiyaç duyduğumuz her konuda destek aldığımız hizmet ajansı gibi görev yapıyorlar. Kendimize uygun bir reklam ajansı belirleyerek başarılı bir şekilde kısa zamanda çok yol kat edebiliriz.

Marka Oluşturma

Tüketiciler alışveriş yapmaya karar verdiklerinde, markanın etkisi göz ardı edilemeyecek kadar büyüktür. Marka olabilmek ise bir çok farklı alan ve konuları kapsayan zorlu ve uzun bir süreç. Özellikle E-ticarette yeniysek yada henüz marka algısı oluşturmadıysak; bir reklam ajansı isim, logo, amblem, kurumsal renkler, slogan gibi konularda reklam ajansları ile çalışmak bizi çözüme ulaştırabilir.

Sosyal Medya

Sosyal Medya, hedef kitlemizin büyük oranda aktif olarak kullandığı bir çok paylaşım platformunu içine alıyor. Her bir sosyal paylaşım sitesi farklı amaçlar için kullanılıyor ve farklı kriterlere sahip durumda. En yüksek faydayı elde etmemiz için bilgi ve uzmanlığa ihtiyacımız var. Bu açıdan sosyal medya hizmeti veren bir ajans ile çalışmak potansiyel müşterilerimize çok kolay bir şekilde ulaşabilmemizi ve etkili bir şekilde değerlendirme yapabilmemizi sağlayacaktır.

SEO

E-ticaret sitemizde başarı ilde etmek, hedef kitlemizi sitemize çekebilmemiz ve kendimizi etkili bir şekilde tanıtabilmemiz için en önemli yöntemlerden biri arama motoru optimizasyonunu yani seo’yu yönetebilmemizdir. Çünkü tüketiciler ihtiyacımız olan ürünlere ulaşmak için arama motorlarını kullanıyorlar. Arama motorlarında öne çıkabilmemiz için bir çok teknik bilgiye ve araştırmaya ihtiyacımız var. Bu konuda uzman bir reklam ajansı bizi kısa zamanda çok iyi bir yere getirebilir.

E-posta Pazarlama

Hedef kitleye ulaşabilmemiz, etkili kampanya duyuruları gerçekleştirebilmemiz, müşteri bağlılığı ve dönüşüm oranları açısından etkili bir e-posta kampanyası oluşturmak ve en doğru zamanda paylaşmamızda bir reklam ajansı bize yardımcı olabilir.

Danışmanlık ve Stratejik Planlama

Artık reklam ajanslarının çoğu müşterileri için; sadece danışmanlık hizmeti vererek, başarılı stratejiler geliştirebilmektedir. Sosyal medya, seo, reklam satın alma veya tasarım gibi konuları kendi şirket bünyemizde yapabiliriz diyorsak, sadece danışmanlık opsiyonunu reklam ajanslarından alabilmemiz mümkün.

Prodüksiyon

Video ve fotoğraf çekimi yapan reklam ajanslarıyla çalışabiliriz ve ürün görsellerimizin daha kaliteli ve profesyonel olmasını sağlayabiliriz. Ayrıca bu hizmetleri veren reklam ajanslarından sosyal medyada kullanabileceğimiz yaratıcı fotoğraf ve videoları alacak içeriklerimizi oluşturabiliriz.

Murat Tüfekçi

Murat Tüfekçi

1984 istanbul doğumluyum. Evliyim. Bir çocuğum var. Bahçeşehir Üniversitesinde Marketing bölümünü bitirdikten sonra Anadolu üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldum. Devamında İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi ve Satınalma Yüksek lisansı bölümünü bitirdim.
Murat Tüfekçi

Latest posts by Murat Tüfekçi (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Murat Tüfekçi
1984 istanbul doğumluyum. Evliyim. Bir çocuğum var. Bahçeşehir Üniversitesinde Marketing bölümünü bitirdikten sonra Anadolu üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldum. Devamında İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi ve Satınalma Yüksek lisansı bölümünü bitirdim.

Bir Cevap Yazın