E-Ticaret
Şimdi Okunuyor
E-ticarette Sosyal Medyanın Önemi
0

Sosyal medyanın hayatımıza girmesi ve sosyal medya kavramını keşfetmemiz ile sosyal medya yaşantımızın ayrılmaz bir parçası olmayı başarmıştır.Sosyal medya hesapları aynı zamanda işletmenin kimlik kartı haline gelmiştir.Özellikle E-ticaret siteleri için, sosyal medya oldukça önemli bir noktadır.Bu noktada firmaların takipçi sayılarını arttırma stratejilerine bir göz atalım.

e-ticaret iletişim

İletişim Kuralım

Sayfamızda ne kadar takipçi olduğundansa aktif takipçimizin ne kadar olduğu daha önemlidir.Bu sebeple takipçilerinizin sizinle ve birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayın. Unutmayın ki onlar iletişimde olduğu sürece, sıra mutlaka size de gelecektir.Mutlaka sorularını yanıtlamalı, olumlu veya olumsuz tüm eleştirilerini dinlediğinizi belirtmeli, onların sizin için çok önemli olduğunu hissettirmelisiniz.Müşterinizin gözünde bu şekilde bir duruş sergilemeniz size olumlu sonuçlar verecektir.

icerik-pazarlama-istatistik

Sayfanın İçeriği

Sayfanızı müşterinizle daha iyi ilişki kurmanız için gereken, bir yayın aracı olarak görmelisiniz.Paylaşılan içerikleri beğenen ve paylaşan takipçi artık kendi çevresinde sizin reklamınızı yapmaya başlar ve yeni müşterilerin sizi tanıyıp size yönlenmesini sağlar. İçerikleriniz de daha eğlenceli ve daha sizden paylaşımlar yapmanız, müşterilerinizle sizin aranızda bir bağ oluşmasını sağlayacaktır.Ayrıca paylaşılan içeriklerde siz değilde müşterilerinizin ön planda olduğunu ifade etmelisiniz.Çünkü müşteri reklam reklam diye bağıran bir içeriği hiçbir zaman beğenmez ve paylaşmaz.İçeriklerde bir önemli nokta ise kısa,öz ve tek bir mesajı olan metinleri seçmeniz.Metinlerde birden fazla mesaj hem kafa karıştırıp hem de takipçinizin sıkılmasını sağlar.

Yaratıcılık

Firmanızdan ilk defa alışveriş yapacak insanların sizin söylediklerinizden çok, ürününüzü daha önce kullanan kişilerin söyledikleriyle ilgilenir.Bu sebeple rakiplerinizden daha farklı kampanyalar yaparak ve içerikler paylaşarak müşterilerinizin sizi seçmesini sağlamalısınız.

 

Detayları incelediğimizde E-ticaret için sosyal medyanın önemi oldukça büyük.Bunun için firmalar E-ticarette aktif müşteri sayısını arttırmak için mutlaka sosyal medya adına iyi bütçeler ayırmalı,iyi fikirler üreterek fark yaratmalı ve  bu alanında önemini göz önünde tutmalılar.Sonrasında olumlu geri dönüşler mutlaka olacaktır.

 

Selen Karakaş

Sosyal Medya Uzmanı,Ilgın Boya Muhasebe ve Finans Sorumlusu
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Selen Karakaş
Sosyal Medya Uzmanı,Ilgın Boya Muhasebe ve Finans Sorumlusu

Bir Cevap Yazın