E-Ticaret
Şimdi Okunuyor
E-Ticaret’in Avantajları Nelerdir?
0

Her türlü işte olduğu gibi E-Ticaretin de artı ve eksi yönleri vardır. Türkiye’de de son yıllarda hayatımıza dahil olan bu sektörün genel olarak ne gibi avantajları olduğuna bir göz atalım.İşte E-Ticaretin avantajları!

1-Online alışveriş mağazaları 365 gün, günde 7/24 açık kalabiliyor.

Online alışveriş mağazalarının en büyük avantajı 365 gün ve günde 7/24 hizmet veriyor olmasıdır. Eğer sitenizin gerekli bakımları düzenli olarak yapılıyorsa, mağazanız aralıksız olarak hizmet veriyor olacaktır.

2-Tüm dünyadaki kullanıcılar, nerede olurlarsa olsunlar sayfanıza ulaşıp ürünlerinizi satın alabilirler.

Bir yere mağaza açtığınızda sadece o bölgedeki müşterilere ulaşabiliyorsunuz. Fakat bunu internet aracılığı ile yaptığınızda herhangi bir bölge olmaksızın satış ağınızı genişletebilirsiniz. Sitenizi biraz daha geliştirip mobile taşırsanız tüketiciler bilgisayar başında olmaya gerek duymadan akıllı telefonları ile de alışveriş yapabilirler.

internetten-alisveris

3-Eğer sattığınız ürünler internetten indirilebilecek ürünler ise baskı ve kargo maliyetinden kurtulmuş olursunuz.

Bununla birlikte eğer sitenizdeki içerikleri iyi bir şekilde açıklayarak düzgün bir SEO yaparsanız, arama motorlarında ön sırada çıkarak hem yeni kullanıcılara ulaşabilir hem de sayfanız ilk sırada çıktığı için tıklama oranı daha da fazla olabilir.

4-E-Ticaret’in avantajları arasında bir diğeri ise kullanıcılar ürünlerinize sadece bir tıkla tüm ürünlerinize çok kısa bir sürede göz atabilirler.

Evlerinde koltuklarında uzanırken alışveriş yaparak hem işten arta kalan zamanlarını mağaza gezerek harcamayacaklar hem de ulaşım masrafı yapmadan ihtiyaçlarını karşılamış olacaklardır. Bunun yanında en büyük kararı tabiki zamandır.

Selen Karakaş

Sosyal Medya Uzmanı,Ilgın Boya Muhasebe ve Finans Sorumlusu
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Selen Karakaş
Sosyal Medya Uzmanı,Ilgın Boya Muhasebe ve Finans Sorumlusu

Bir Cevap Yazın