E-Ticaret
Şimdi Okunuyor
E-Ticaret Stratejileri
0

E-ticarette, markalarda rekabet günden güne artıyor. E-ticaretin şirketlere çok kazanmaları için alternatifler sunuyor olması, E-ticarete yeni markaların katılmasına ve tüketiciler için seçeneklerin çoğalmasını sağlıyor. Sonuç olarak tüm sektörler için dijital çevrede keşfedilme mücadelesi markaların yeni yollar denemesine, müşteri kazanmak için E-ticaret sitelerini, ürün sayfalarını detaylı bir şekilde hazırlamasını sağladı. Böylece dönüşümlerini arttırmak isteyen şirketler, pazarlamadaki başarılarını da gözler önüne koyma fırsatı yakaladı. Dönüşümü arttıran sayfalara bakıldığında bazı noktalar çok dikkat çekiyor. Ziyaretçilerin müşteri olarak kazanılmasını sağlayan bu noktalara şirketler özen göstererek hedefledikleri satış oranlarına ulaşabiliyor. Aynı şekilde dönüşümlerini ve sepet oranlarını yükseltebiliyor. Peki bir satışta dönüşümü arttıran nedenler nelerdir. Şimdi bu E-Ticaret stratejilerine bir bakalım:

Detaylı ve Ayrıntılı Açıklamalar yapmalıyız.

Müşteriler satış sayfalarında, ürün açıklamalarında fazla bir bilgi alamayabiliyorlar. Bu sebeple, ürün ve marka konusunda güven problemleri yaşayabiliyorlar. Bunu engellemek  ve sayfayı veya sepeti terk etme oranını minimuma indirmek için, bu konuda daha detay bilgi veriyor olmak, stokta kalmayan ürünleri belirtmek ve ürün özelliklerini anlaşılır bir şekilde, detaylı olarak müşterilerimize iletmek bizi başarıya götürecektir. Sonuçta, bu durumda etkili bir ürün yönetimimiz olması gerekiyor.

Görsel İçeriklerimizde çeşidimizi arttırmalıyız.

Şirketler markaları için sosyal medya kanallarında ve fazla etkileşim olan paylaşımlarında ürün sayılarını arttırmak ve dikkat çekmek istiyorlar. Bu sebeple, satış sayfalarında ürünlerin hem daha anlaşılabilir hem de müşterilerin ilgisini arttırabilir olunması için bizde bütün ürünlerde alternatifler kullanabiliriz. Ürünlerin tüm açılardan çekilmiş görsellerini kullanmamız, marka ve yeni müşterimiz arasındaki güven sorununu atlatabilmek için bize yol gösterebilir. Bu şekilde sepet ortalamasını da arttırabiliriz.

Özel Hizmetlerimiz ve Markalarımız Konusunda Mutlaka Bilgilendirme Yapmalıyız.

Ürünlerimiz için oluşturduğumuz kampanyalarımızın sadece sitemizin ana sayfasında değil, ayrıca satış sayfalarında da olması ve tüketicilerin bu ürünü satın alarak ne kadar kar elde edeceğini belirtirsek, ziyaretleri daha çabuk ve kolay bir şekilde satışa çevirebiliriz. Bu şekilde müşteri, bir ürün almak yerine, indirimle kazandığını düşündüğü karı, bir ürün daha satın alarak kendisi için farklı bir kara dönüştürebilir.

Özellikle, yeni müşterilerimiz için avantajlı alışveriş düşüncesi çok cazip olabilir. Ayrıca , paketleme ve özel kutu tasarımlarıyla gönderim gibi hizmetlerimiz ve kargoda ücretsiz seçeneğimiz varsa bunlarında alışveriş yapılmadan belirtilmesi sayfanın terk edilme oranını düşürecektir. Bu da müşteri kazanımına yardımcı olacaktır.

Murat Tüfekçi

Murat Tüfekçi

1984 istanbul doğumluyum. Evliyim. Bir çocuğum var. Bahçeşehir Üniversitesinde Marketing bölümünü bitirdikten sonra Anadolu üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldum. Devamında İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi ve Satınalma Yüksek lisansı bölümünü bitirdim.
Murat Tüfekçi

Latest posts by Murat Tüfekçi (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Murat Tüfekçi
1984 istanbul doğumluyum. Evliyim. Bir çocuğum var. Bahçeşehir Üniversitesinde Marketing bölümünü bitirdikten sonra Anadolu üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldum. Devamında İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi ve Satınalma Yüksek lisansı bölümünü bitirdim.

Bir Cevap Yazın