E-Ticaret
Şimdi Okunuyor
Dijital Para Birimlerine Destek Veren Ünlüler
0

Bazı ekonomi uzmanları sanal para birimlerinin bir balon olduğunu düşünürken, ünlüler aleminde bunun tersine bir gidişat var. Aralarında sporcu, müzisyen, politikacının olduğu bir grup ünlü dijital para alemini uzaktan takip etmek istemiyor. Ünlü simaları, blockchain startup ve dijital para birimlerinde melek yatırımcı olarak görmek oldukça sık rastlanan bir durum.

Finans ve teknoloji dünyasında bir devrim olduğu iddia edilen sanal paraların birkaç ünlü destekçisini derledik.

Paris Hilton

Tweeter’den adını ilk kez kullanan Lidyalılardan alan dijital para birimi LydianCoin’e desteğini ilân eden ünlü vâris, AI, blockchain ve veri dünyasını yakından takip ediyor. Tweetinin bir reklam olmadığını da ekleyen Hilton, Lydian Coin’in Howey Test denen güvenlik testinden de tam not aldığını da belirtmeyi ihmal etmiyor.

 

Floyd Mayweather

Lakabı Floyd ‘Money’ Mayweather olan ünlü boksçu, Instagram gönderisinde bundan sonra bana Floyd ‘Crypto’ Mayweather diyebilirsiniz diyerek stox.com ile işbirliğini ilân etmiş oldu.

Lakabı para olan ünlü boksçu, Blockchain temelli piyasa tahmin sitesi stox.com ile birlikte, yine aynı piyasadaki Hubii.com ile de işbirliği yaptı.

Ashton Kutcher

Geçtiğimiz yıllarda Steve Jobs’u canlandıran ünlü Hollywood yıldızı, daha önce Skype, Spotify, Airbnb ve Uber’e yatırım yapmasıyla biliniyor. Teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenen star, 2013’te Bitpay’i satın almış ve aynı yıl Newyork’ta düzenlenen teknoloji konferansı TechCrunch etkinliğinde Bitcoin hakkında da konuşmuştu. “Asıl büyük olay, Bitcoin’in kendisinden çok, bağımsızlaşan teknolojinin geldiği noktada.”

NewYork TechCrunch Zirvesi

Tweeter’de İsveç temelli kripto para birimi Ethereum hakkında yazan Kutcher, eSports dijital para birimi olan Unikoin’e $ 10,000,000 yatırım yapan ortaklığın arasındaydı. Ünlü Hollywood yıldızının geleceği sanal parada gördüğünü söylememize gerek olduğunu sanmıyoruz.

VLADIMIR PUTIN

Rusya’nın karizmatik ve güvenilir lideri Putin de blockchain akımına dahil olan ünlü isimlerden. Bitcoin’in en büyük rakibi Ethereum’un Rus asıllı kurucusu Vitalik Buterin ile buluşmasında “Rus Milli Para Birimi” tartışıldı.

Ethereum, Bitcoin’in en büyük rakibi olarak görülüyor.

Bununla kalmayıp iki büyük adım daha atan Putin, Rus Blockchain Araştırma Merkezi kurdu ve Rus Hükümetinin dijital para birimlerine yatırım yapmaya çok sıcak baktığının altını çizdi.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, TedCrunch etkinliğinde

Moskova’da gittikçe popülerleşen Blockchain, Burger King’in ödemeler için WhopperCoin’i kullanıma sunmasıyla iyice yerini pekiştirdi.

GWYNETH PALTROW

En son Demir Adam’da filminde izlediğimiz, akademi ödüllü ünlü oyuncu, yaşam koçluğu, yemek kitapları derken teknolojiyle de ilgili olduğunu göstermekten kaçınmıyor.

Ödüllü oyuncu Paltrow, Abra uygulamasının kurucusu ile.

Bitcoin temelli dijital cüzdan uygulaması Abra ile işbirliği olan yıldız, istatistiklere göre uygulamaya epey yaramış gibi gözüküyor. Dijital cüzdan uygulaması Abra, Apple Store’de ilk sayfaya ulaşan ilk bitcoin temelli uygulama.

Esra Sapar

Cam sildiği gazete de dahil, eline geçen her şeyi okur. Edebiyat, dil, blogging, bilimkurgu, teknoloji, futurizm ve başlıca ilgi alanları.
Macarca, Rusça, Lehçe, Japonca, İtalyanca, İspanyolca, Almanca, Arapça, Kürtçe, Korece seni seviyorum demeyi bilmektedir.İngilizce öğretmenliği ve çevirmenlik yapmakta, websitelere içerik hazırlamaktadır.
Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Esra Sapar
Cam sildiği gazete de dahil, eline geçen her şeyi okur. Edebiyat, dil, blogging, bilimkurgu, teknoloji, futurizm ve başlıca ilgi alanları. Macarca, Rusça, Lehçe, Japonca, İtalyanca, İspanyolca, Almanca, Arapça, Kürtçe, Korece seni seviyorum demeyi bilmektedir. İngilizce öğretmenliği ve çevirmenlik yapmakta, websitelere içerik hazırlamaktadır.

Bir Cevap Yazın