Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
WhatsApp Mesaj Silme Süresi
0

WhatsApp Kasım 2017 de yanlışlıkla gönderilen mesajı silme özelliği getirmişti. Ancak WhatsApp mesaj silme süresi sadece 7 dk idi.  Bu süre bazı kullanıcılar için oldukça kısaydı. Yanlış gönderilen mesajı fark edene kadar 7 dakikalık bir süre kullanıcıların yoğunluk durumuna göre kısa kalmaktaydı. WhatsApp kullanıcılarının isteklerini göz ardı etmeyerek yeni bir güncelleme getirdi. Yapılan son güncelleme ile birlikte bu sürYe daha da uzatıldı.

WhatsApp Mesaj Silme Süresi Ne Kadar Uzatıldı?

Yeni yapılan güncelleme ile birlikte WhatsApp mesaj silme süresi 7 dakika iken ortalama 1 saate kadar uzatıldı. Hatta bu süre net olarak 1 saat 8 dakika 16 saniye olarak belirlenmiştir. Ancak neden böyle bir süre belirlendiğine dair net bir bilgi WhatsApp’ ın kendi sitesinde dahi bulunmamaktadır. WhatsApp mesaj silme süresinin uzatılması ile birlikte rakiplerinden yine sıyrılarak aralarında bulunan farkı biraz daha açmıştır.

WhatsApp Mesaj Silme Süresi Neden Uzatıldı?

WhatsaApp mesaj silme süresinin uzatılması ile birlikte yanlışlıkla gönderilen okunmasını istemediğiniz mesajları veya başlatılan konuşmayı arkadaşınız görmeden sonlandırıp herkesten tamamen silebiliyorsunuz.  Bu durum kullanıcıların bir kez daha WhatsApp’ı seçmesine ve kullanıma devam etmesini sağlamıştır. Rakiplerine gelecek olursak rakiplerinin WhatsApp’a yetişmesi için daha fazla mesai anlamına gelmektedir.

Whatsapp Mesaj Silme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajın üzerine basılı tuttuğunuzda kopyala, sil vb. seçenekler gelmektedir. Bu bölümden sil butonuna tıkladığınızda iki farklı seçenek gelmektedir. Bunlardan birincisi “Herkesten Sil” ikinicisi ise “Benden Sil” seçeneklerdir. Bu çıkan seçeneklerden ikinci olan seçeneğe yani “Herkesten Sil” tıklayarak herkesten silmeliyiz. Eğer sadece birinci seçeneğe tıklarsak yani “Benden Sil” seçeneğine o zaman mesaj karşı taraftan değil sadece mesajı gönderen kullanıcıdan silinmiş olur. Mesaj silme özelliği ile ilgili olarak görselleri aşağıda görüntüleyebilirsiniz. Tabii “Herkesten Sil” özelliğini kullanırken WhatsApp mesaj silme süresinin ortalama 1 saat olduğunu unutmayın. Ayrıca hatırlatmak isterim bu özelliği kullanırken karşı tarafında mesajı okumamış olması gerekmektedir. Zaten okuduysa sizin karşınıza sadece “Benden Sil” özelliği çıkacaktır.

WhatsApp Mesaj Silme Süresi WhatsApp Mesaj Silme Süresi WhatsApp Mesaj Silme Süresi WhatsApp Mesaj Silme Süresi WhatsApp Mesaj Silme Süresi

Önümüzdeki günlerde WhatsApp karşımıza hangi yeni özellikleri ile karşımıza çıkacak? Heyecanla beklemedeyiz.:)

Latest posts by yiğit yılmaz (see all)

Overview
Yazar

Yiğit YILMAZ

Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
yiğit yılmaz

Bir Cevap Yazın