Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
Video İçerikleri Neden Önemli?
0

Günümüzde çok fazla yaygınlaşan sosyal medya, bir sürü farklı mecrayı ve bu mecralarla birlikte kullanabildiğimiz içerikleri beraberinde getirdi. En önemlilerinden ve bugün bu yazımda bahsetmek istediğim ise video içerikleri. Son birkaç yıldır ülkemizdeki internet hızlarının artışıyla ve sosyal medya mecralarına canlı yayın, anlık görüntü paylaşma gibi yeni özelliklerin gelmesiyle birlikte video içeriklerini çok fazla görmeye başladık.

Herkesin farklı mecralardan ilgiyle takip ettiği bu medyayı daha yakından inceleyelim.

Nedir Bu Video İçerikleri?

İnternetin ilk zamanlarında sunulan ve ulaşılabilen tek içerik türü metinken, zaman içerisinde bu gelişti ve standart ile zengin görseller hayatımıza girmeye başladı. Bugünse video en çok ilgi çeken  içerik türlerinden biri haline geldi. Facebook, Instagram, Snapchat gibi her gün telefonumuzdan, tabletimizden veya bilgisayarımızdan takip ettiğimiz sosyal medya mecralarında gördüğümüz ve en çok ilgimizi çeken medyalardan biri.

Sonuçta bir içerikten bahsediyoruz ve sadece video içeriklerinden ziyade fotoğraf içerikler ve metin içerikleride var. Peki…

Telefon

Video İçerikleri Neden Bu Kadar Önemli?

Her şeyden önce kullanıcılar uzun bir yazı okumaktansa o yazının anlattığı konunun videosunu izlemeyi tercih ediyorlar. Çünkü video görüntü ve sesle birlikte kullanıcıların daha çok duyusuna hitap ediyor ve daha kısa sürede daha fazla bilgi aktarabiliyor.

Kullanıcıların bu eğilimine arama motorları dahil kimse kayıtsız kalmıyor. Bugün artık Google algoritmasında videonun özel bir yeri var. İçeriğinde video bulunan sayfalar benzerlerine göre arama sonuçlarının daha üst sıralarında yer alabiliyor, hatta videolar çoğu zaman aramalardan en üstte görüntüleniyor.

Ayrıca markalar bu içerik yöntemini sıkça kullanmaktalar. Yukarıda da bahsettiğim üzere kullanıcıların bu içerik tipine çok daha fazla ilgi göstermesinden dolayı markaların kaçınılmazı oluyor.

Video İçeriklerinin vazgeçilmez platformu Youtube bu anlamda akıl almaz içeriklerin paylaşıldığı bir platform. Gün geçtikçe daha da büyümeye devam eden Youtube, gelecekte sanal gerçeklik ve 3D videolarıyla da takipçilerini şaşırtmaya hazırlanıyor. Bunun için şimdiden çalışmaya başlayan Youtuber’lar ve bir çok bireysel hesap var. Ve günden güne artan videolarıyla büyük izleyici kitlelerine sahipler. İşte bunlardan bazıları;

https://www.youtube.com/watch?v=x76xu76rKo8

https://www.youtube.com/watch?v=wlvPmCF2AoI

Oğuz Berkay FİDAN

Oğuz Berkay FİDAN

Singer&Student at Oğuz Berkay FİDAN
Always be positive.
Oğuz Berkay FİDAN

Latest posts by Oğuz Berkay FİDAN (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Oğuz Berkay FİDAN
Always be positive.

Bir Cevap Yazın