Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
SEO İçin Anahtar Kelime Nasıl Seçilir?
0

Anahtar kelime nedir  ve nasıl seçilir? Yeni bir siteye SEO yaparken ya da var olan bir sitenin SEO yapısını incelerken anahtar kelime bölümünde nelere dikkat etmelisiniz?

1-Anahtar Kelime Kullanımı

Rakip olarak gördüğünüz sitelerin anahtar kelimelerini kullanarak onlara giden trafiği kendinize çekmeyi sağlayabilirsiniz.Belirlediğiniz anahtar kelimelere yakın anlamlı veya eş anlamlı olan kelimeleri de mutlaka içeriğinize eklemelisiniz. Örneğin; kartuş dolumu, dolum kartuş gibi. İçeriğinizle alakalı arama hacmi orta veya az olan kelimeler üzerinde de mutlaka çalışma yapmalısınız. Bu şekilde sadece yüksek değil orta ve az kelimelerinde trafiğini almış olursunuz.

seo-anahtar kelime

2-Anahtar Kelime Trafiği

İçeriğinizle alakalı arama hacmi orta veya az olan kelimeler üzerinde de mutlaka çalışma yapmalısınız. Bu şekilde sadece yüksek değil orta ve az kelimelerinde trafiğini almış olursunuz.

Oluşturduğunuz anahtar kelimeler dışında, Google’da kullanıcıların aradığı kelimeleri araştırıp, bu kelimeler üzerinde de yoğunlaşmalısınız. Örneğin; Google Insights, Google Adwords Keyword Tool, Google Trends gibi.

seo-hedef

Anahtar kelime aracı olarak kullanabileceğimiz Ubersuggest ile uzun anahtar kelime öbeklerini tespit edebilirsiniz. Ubersuggest Google tarafından sağlanan bilgileri kullanır ve daha sonra diğer popüler arama terimleri ile birleştirerek anahtar kelime ve anahtar kelime öbekleri, yani kullanıcı arama eğilimlerine göre daha uzun kelime öbeği fikirleri oluşturur.

Sonuç olarak SEO’da anahtar kelime seçiminin önemini bilerek çalışmalarınızı sürdürmek, size mutlaka pozitif bir dönüş sağlayacaktır. Unutmayın ki sizin üst sırada olmanız demek, ziyaretçilerin ilk önce sizinle temasa geçmesi demektir.

Selen Karakaş

Sosyal Medya Uzmanı,Ilgın Boya Muhasebe ve Finans Sorumlusu
Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Selen Karakaş
Sosyal Medya Uzmanı,Ilgın Boya Muhasebe ve Finans Sorumlusu

Bir Cevap Yazın