Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
Mutlaka İncelemeniz Gereken Seo Bloglarını Derledik
0

Datanın petrolün yerine geçtiği çağda, herkes içeriklerinin daha çok okunmasını istiyor. Herhangi bir sitenin aranma motorlarının dostu olabilmesi için uyması gereken kurallar var. Bunlara arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO deniyor. İster yazılımcı olun, ister blogger, ister kendi işini kurmakta olan bir girişimci olun seo öğrenmeniz gerekebilir. Arama motoru optimizasyonu zaman isteyen bir çalışmanın sonucu ama yine de konu hakkında haberler, makaleler ve bazı kendin yap videolarını takip etmek isteyenler için birkaç seo bloğu derledik.

Yoast Blog

WordPress’te eklentisini yaygın olarak kullanılan Yoast, blog olarak da yararlanabileceğimiz bir platform sunmaktadır. blog, eklentiler paylaşmakta, online kurslar vermekte ve ebook da paylaşmaktadır.

Webmaster World

Çoğu SEO ve genel olarak teknoloji bloğu yeni başlayanlar için fazla teorik bulunuyor. Bu durum daha açık ve pratik rehberlik edebilen blogların değerini gözümüzde arttırıyor desek yerinde olur.  Webmaster World geliştirici ve pazarlama sektöründe kendini kanıtlamak isteyenlerin ziyaret etmesi gereken bir mecra.

Geniş yelpazeden katılımcıların birbiriyle iletişime geçip karşılaştıkları sorunlar üzerinde fikir yürütebilecekleri kolektif bir alan yaratan Webmaster, sanal gerçekliği azaltmayı hedeflemiş görünüyor diyebiliriz.

Maalesef webmaster ücretsiz değil.

Forum platformuyla ilgilenenler için bir diğer önerimiz: cre8asite

Google Arama Motoru optimizasyonu rehberi

Google, arama motorları arasındaki lider pozisyonu ve tüm SEO çalışmalarının merkezinde olmasıyla bu konuda mutlaka incelenmesi gereken kaynakların da başında yer alıyor. Google arama ölçütlerinden, neleri kabul edip etmediğinden, URL seçme kriterleri ve etiketleri kullanmaya kadar adım adım ve başlangıç düzeyinde bilgilendirici bir özet kitapçık hazırlamış.

Search Engine Journal

Seo konusunda içerik temelli bir blog oluşturan Loren Baker, alanında 1 numaralı isimlerden biridir.

Search Engine Land

SEO sektöründe en tanınmış simalardan biri olan Danny Sullivan tarafından kurulan Search Engine Land, sektörle alakalı en yeni içerikleri paylaşmakta. Detaylı, konuyu derinlemesine inceleyen içerikleriyle bilinen siteyi takip etmekte fayda olduğunu düşünmekteyim.

Esra Sapar

Cam sildiği gazete de dahil, eline geçen her şeyi okur. Edebiyat, dil, blogging, bilimkurgu, teknoloji, futurizm ve başlıca ilgi alanları.
Macarca, Rusça, Lehçe, Japonca, İtalyanca, İspanyolca, Almanca, Arapça, Kürtçe, Korece seni seviyorum demeyi bilmektedir.İngilizce öğretmenliği ve çevirmenlik yapmakta, websitelere içerik hazırlamaktadır.
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Esra Sapar
Cam sildiği gazete de dahil, eline geçen her şeyi okur. Edebiyat, dil, blogging, bilimkurgu, teknoloji, futurizm ve başlıca ilgi alanları. Macarca, Rusça, Lehçe, Japonca, İtalyanca, İspanyolca, Almanca, Arapça, Kürtçe, Korece seni seviyorum demeyi bilmektedir. İngilizce öğretmenliği ve çevirmenlik yapmakta, websitelere içerik hazırlamaktadır.

Bir Cevap Yazın