Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
YouTube Reklamları İle E-Posta Listelerinizi Nasıl Büyütebilirsiniz?
0
Video reklamlarınızı sağlam oluşturarak, hedef kitlenizi doğru belirleyerek bir de biraz para harcayarak, YouTube reklamları ile yeni ticari güzellikler elde edebilirsiniz.

E-posta listenizi büyütmeniz mi gerekiyor?  Daha fazla insana ulaşmak istiyor musunuz? Kusursuz bir şekilde düzenlenmiş Youtube video reklamları, insanların sunduklarınızla ilgilenmesine yardımcı olacaktır.  Bazı detaylarla bunu başarmak kolay.  Peki, Youtube Reklamlarıyla E-posta Listemizi nelere dikkat ederek büyütebiliriz?

Youtube Video Reklamlarının Nerede Bulunduğu Önemli

İnsanlar arama yaptıklarında, kendi aramalarıyla eşleşen hedef reklam videoları hemen Youtube arama alanının altında yer alacaktır. Bu reklam örneğine True View video keşif reklamı denir.

Kullanıcılar videolarınızı izlemeyi sürdürürken de reklamlarınız gösterilebilir ya da kenar çubuğunda gösterilir. Yayından evvel olan reklamlara True View reklamları denir.

Youtube Video İle Kullanıcıları Çekin

İnsanlarla güzel bağlantılar kurmak için iyi kopyaya ve görüntülere ihtiyacınız olacak. YouTube reklamlarınızın kopyasını eklemek için verilmiş üç reklam metni alanı bulunuyor. Buradaki bir reklam başlığı ve üç iki açıklama alanının doldurulması gerekli.

Başlık doğrudan insanları etkileyecek biçimde seçilmeli ve videonun içeriğini açıklamalıdır. Açıklamalarınız özgün olsun. Bu çok önemli. Neyi sunmak istediğinizi detaylı olarak anlatın onlara. Direkt videonuzdan aldığınız ufak resimler kullanabilirsiniz. Ve sonrasında, kullanıcılar reklamınıza tıkladığında nereye gitmelerini istediğinize karar verin. Onları e posta kayıt sayfasına götüren bir bağlantı girin. Hediyelerle insanları teşvik edebilirsiniz.

Bütçenizi belirleyin

YouTube AdWords aracı reklam kampanyanız için bütçe oluşturmanıza yardımcı olur. Başlangıç için 10. 00 dolar önerilir. Eğer reklamlarınız istediğiniz başarıyı sağlayamazsa açıklamalarınızı ve küçük resimlerinizi tekrar düşünmeniz gerekebilir.

YouTube size reklamınızın izlenmesi için ödemek istediğiniz olan maksimum görüntülenme başına maliyeti önerir. İsterseniz yalnızca videonuzun 30 saniyesi izlendiğinde ödeme yapabilirsiniz.

Hedef Kitlenizi Seçin

Yine YouTube AdWords aracılığıyla hedef kitlenizi kolayca seçebilirsiniz. Bunu yaparken olabildiğince özgün olmaya çalışın. Hem ülkelere hem de bölgelere göre seçim yapabilirsiniz. Ayrıca yaş, cinsiyet ve ilgi alanlarına göre hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz profillere ulaşmak daha kolay olacaktır.

İnsanlar çoğu zaman YouTube’u bir reklam ağı olarak görmezden gelir. Ancak bu şekilde kişi listenizi büyütmek akıllıca bir yoldur.  YouTube yeni müşteriler bulmak ve onlara ulaşmak için kolay bir çözüm sunar.  Video reklamlarınızı sağlam oluşturarak, hedef kitlenizi doğru belirleyerek bir de biraz para harcayarak, YouTube reklamları ile yeni ticari güzellikler elde edebilirsiniz.

Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Gülcan Gökalp

Bir Cevap Yazın