Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
Marka Bilinci Nasıl Artırılır?
0

Marka oluşturmak zor olmakla birlikte uzun süreli bir iştir logolar,şekilleri,renkleri sloganı, stil ve tarzı ile bir bütündür onu taşıyan hizmet yada ürünün tamamıdır.

Marka Bilinci, markanız ne kadar tanınıyor?

Marka Bilinci ifadesini okuduğumuzda ne demek isteniyor? Tahmin edilmesi kolay olduğu gibi, bir marka iş hacmimizi artırmak için gerekli olan bir yapıdır. Şimdi ayrıntılı olarak inceleyelim ve avantajımızdan nasıl yararlanacağımıza bakalım.

Temel olarak, Marka Bilinci hakkında konuşurken bir markanın şöhretine ya da kullanıcıların zihninde ünlü ve tanınabilir olmasına değiniyoruz.Bu, genellikle önemsenmeyen, profesyoneller tarafından ciddi bir değerlendirme hatası olan çok önemli bir kavramdır.

Marka Farkındalığının “maksimum” amacı, tüketicilerin belirli bir ürün veya hizmeti ararken markanızı ve ürünlerinizi düşünebilmesidir. İhtiyaç duyulduğunda tüketicilere sunulan ilk alternatif olan çevrimiçi işiniz için öne çıkan başarıdır.

Marka bilinirliğini nasıl ölçeriz

Marka bilinci oluşturma kampanyalarının farklı bir hedefi vardır: ürününüzün, hizmetinizin veya amacınızın bilinirliğini ve görünürlüğünü artırmak. Bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olması için, web sitenize gelen trafiği artırmak veya müşterileri markanızla etkileşime geçmeye teşvik etmek üzere AdWords kampanyalarınızı kullanabilirsiniz.

Marka bilinci oluşturma kampanyanızın hedeflerini belirledikten sonra, reklamlarınızın görüntülenmesi için en uygun yerleri seçebilir ve ardından gösterimleri, dönüşümleri ve diğer istatistikleri izleyerek başarınızı ölçebilirsiniz. Genel olarak, reklamlarınızı hedef kitlenizden mümkün olduğunca çok kişinin görebileceği yerlere yerleştirmenizi öneririz.

Web trafiği üzerinde kesin bilgi olması Trendler’i için Facebook Bir çevrim içi işletmeyi ciddiye alırsak, kuşkusuz referans bir Facebook sayfası da olacaktır. Analizler bölümünde görülen verilerle markanızın şöhretiyle ilgili tüm bilgileri edinebilirsiniz. Böylece, Marka Bilinci’ni daha da artıracak bir SEO stratejisi tanımlamak için Analytics sonuçlarını ve aynı Analizleri  öğrenebilirisniz.

Marka Bilinci ve Marka İtibarı Arasındaki Fark

Marka Bilinci Bu noktaya kadar belirtildiği gibi, Marka Bilinci markanın şöhretini , halkın belirli bir markaya ait bilgi derecesini temsil eder .

Marka İtibarı Marka Bilinci ile, yalnızca bir düzeyde bilgi birikimi olarak ele alırsak , Marka İtibarı ile halkın belirli bir markaya yöneldiğini söyleyebiliriz. bu, yalnızca sunulan hizmetler ile değil, içeriği, kullanıcılarla olan etkileşimleri ve kitlenizle ilişkileri sürdürme şeklinizle de gelişen bir parametredir. Doğru işler yapmayı başarırsanız, çevrim içi itibarınız markanızın kalite ve güvenilirliğin eşanlamlı hale gelene kadar yarar sağlayacaktır.

Marka Bilinci’nin ünlü bir örneği

Dünyanın en önemli şirketlerinden olan Samsung , Apple gibi akıllı telefonlar üreten ve satan lider bir firmalardır . Marka Bilinci alanında, Samsung, şöhret seviyesini yükseltmek ve daha da yükselmek için bazı basit işlemleri uygulamaya koymak için tüm dünyaya büyük ders verdi.

Samsung en son cihazını piyasaya sürmeden önce blogcuları ve büyük takipçilerine beklenti ortamı yaratmaya karar verdi. Web dünyasında çok ünlü olan bu profesyoneller, bir akıllı telefonun özelliklerini anlatarak büyük bir etki oluşturdular.Bu şekilde Samsung yüksek popülerliğe ulaşmayı başardı. samsungun bu başrısını marka bilinirliğine büyük bir örnek olduğunu söyleyebiliriz.

Latest posts by Erhan Pakaştiçalı (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Erhan Pakaştiçalı

Bir Cevap Yazın