Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
İşletmelere Özel Alan Adı Kullanmak İçin Alternatif Yollar
0

Özel Alan Adı Oluşturun

Özel alan adı oluşturmak, yeni bir işletmeye başlamanın ilk adımlarından biridir. Bunun nedeni, ne ismi seçilirse işletmedeki internet alanını ve muhtemelen müşterinin şirketin ilk izlenimini temsil eder.

Ama bir kere etki alanınız varsa, ne yapıyorsunuz? Bir çevrimiçi alan oluşturma üzerine baskı yapmayın. Hemen bir etki alanı adı kullanmaya başlayın. İşte üç yolu vardır.

Şirket markalı bir e-posta adresi oluşturun

Web adresi aynı zamanda bir e-posta adresi olarak da kullanılabilir. Şirket markalı bir e-posta adresi size ve çalışanlarınıza, şirketiniz için ücretsiz pazarlamanın yanı sıra müşterilerle iletişim için daha profesyonel görünümlü bir marka kanalı verebilir. 2015 yılındaki bir ankette, tüketicilerin %74’ü şirket markalı bir e-posta adresine ücretsiz bir e-posta adresinden daha fazla güveneceğini belirtti. Kurulması kolay ve düşük maliyetlidir. Alan adınızı kaydetmek için kullandığınız sağlayıcı büyük olasılıkla e-posta adresinizi hızlı ve düşük maliyetle kurmanıza yardımcı olabilir.

Web sitesi ile başlamak

Basit bir sayfalık web sitesiyle başlayabilir ve büyüdükçe ölçekleyebilirsiniz. Kolayca yapabileceğiniz kendi araçları, işletme sahiplerinin kendi ürünlerini yaratmalarını sağlar ve çoğu servis sağlayıcı, web sitenizi oluşturup korumak için ihtiyacınız olabilecek her şeyle birlikte paket hizmet sunar (ör. Alan adı, web barındırma, tasarım şablonları).

Profesyonel hizmetleri sunan birçok işletme genellikle genel bilgiye, iletişim bilgilerine, ürün / hizmet bilgilerine, sosyal medya simgelerine ve bağlantılarına ve müşteri ifadelerine yer veren bir ila dört sayfalık bir web sitesidir.

Sosyal medya varlığınızı markalaştırın

Ana iş sayfanız şu anda Facebook gibi bir sosyal medya sitesinde bulunuyorsa, size sağlanan web adresi, işletmeniz için değil, belirli bir platforma markalanmış olması ihtimalidir. Bu URL’ler genellikle uzun ve çok unutulmaz, böylece sayfanızı müşterilere pazarlamak zorlaşıyor. Bunu, alan adınızı sosyal medya işletme sayfanızın web adresi olarak kullanarak değiştirebilirsiniz. Buna web yönlendirmesi veya yönlendirme denir. Markanızın oluşturulmasına ve pazarlama çalışmalarınızda kullanılmasına yardımcı olmak için size hatırlanması kolay bir çevrimiçi adres verir.

Alan adınızı tanıtın

Hemen alan adınızla markanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Müşterilerinizin sıkça bulunduğu sosyal medya platformlarına ve işletmenizin listelendiği çevrimiçi dizinlere ekleyin. Bu şekilde, müşterilerinizin sizi çevrimiçi olarak nerede bulursa bulunsalar da, onları ana çevrimiçi varlığınıza geri götürebilirsiniz.

Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Çağlar Daymaz

Bir Cevap Yazın